Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bármilyen agyaggolyó megfelelő...

Pendulum92 kérdése:

Bármilyen agyaggolyó megfelelő akvarisztikai használatra is?

Figyelt kérdés

Igazából még a sötétben tapogatózok, mert azt sem tudom, hogy van-e több féle.

Egy növényes szűrőegységet akarok csinálni(inkább felfejleszteni) a nitrát megkötésére, balkonládában, és ebbe kéne aljzatnak.


Kell valamire figyelnem, vagy csak bemegyek az obiba, és veszek egy zacskóval?


2013. okt. 6. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
jó az obis, az is agyagból van, persze és a jbl manado is agyaggolyó amit meg akváriumtalajnak használnak.
2013. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Virágboltokban is lehet kapni nagy golyókat.
2013. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szobanövények alá tökéletes a nagy kertészeti agyaggolyó, nem kicsi előnye számomra, hogy kb 100-150 ft kilója. Csak arra kell, hogy valamiben álljon a növény.


Arra vagyok kíváncsi, hogy szabadul-e fel belőle valami káros anyag. Bár nem hiszem, de azért megkérdezem tőletek.

2013. okt. 6. 21:49
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak elméleti kérdés: Ha megőröljük ezeket az agyagolyókat, elméletileg ugyanolyan talajhoz juthatunk, mint a manado?
2013. okt. 6. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:

A manado az 2mm-es agyaggolyó, viszont teljesen gömb alakú szemekből áll, nemtudom itt mennyire látszik:

[link]


Lehet kapni még ilyen agyag szecskát is ami nem teljesen gömb és tán picit nagyobb:

[link]


Amit te őrölsz, abban szerintem fognak maradni élesebb darabok, amik a harcsák hasát felsérthetik. Mármint ha az akváriumba szórod talajnak és raksz bele harcsát is.

Ha nincs harcsa akkor jó persze, pl diszkoszok, vitorláshalak nem fekszenek a földre.


Kicsit azért csap alatt át kell mosni, mert a nagy golyó is olyan hogy porzik, meg ha apróra darálod, akkor is maradnak benne porok. Teljesen nem tudod kimosni, csak a lényeg kisebb porokat nem érdemes beönteni, mert azok le sem merülnek szerintem. Ott fog lebegni a por a víz tetején ha nem mosod át.

2013. okt. 7. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom mivel tudod ledarálni. Berakod egy dupla szatyorba és kalapáccsal széttöröd? Köveket úgy szoktam apróra darálni, bár az agyag biztos könnyebben törik.
2013. okt. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, a kalapácsos okos megoldás:D


Jó lesz nekem a nagy golyó, mert ha széttörném, akkor a szögletes szemcsék miatt jobban összeállna az egész, és nem úgy áramolna a víz.

2013. okt. 7. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!