Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a halaim?

Miért pusztulnak a halaim?

Figyelt kérdés

Múlt hét csütörtökön kezdődött. Ez előtt egy hétig csak 2 dánió volt(van).

-Csütörtökön vettünk 2 db him törpegurámit, egy kobaltot és egy tűz gurámit. Vasárnapra elpusztult a kobalt De a tűz a mai napig él és virul.

-Szombaton vettünk egy elvileg plekót, kicsi 3 cm.

plusz egy lány törpegurámit. Ez a gurámi is megdöglött másnapra. Plekó jó egy napig csak az oldal űvegnél a szürő alatt állt,de azóta szépen dolgozik... :)

-Kedden vettünk 6 db Vörös Neont ebből 5 db ! szinte fél óra alatt elpusztult. Vettünk még ugyanekkor egy ezüst molly párt is. Ők úgy néz ki jól vannak bár a lány kissé sokat gubbaszt(szerintem).

-Ma(szerdán) vettünk 3 sima neont és 3 serpalazacot és egy pörölycápa harcsát vagy mi a neve...

A 3 serpa úgy tűnik-eddig-jól van. A cápa először úszott nagyon körbe minden felé de kb 1-2 óra után megállt és az óta kb 7 órája már csak egy helyben úszik. Adtam enni nekik akkor a cápa örült módjára evett aztán vissza állt a "helyére".

1 neon berakás után 15-20 percel beállt fejjel le és hassal fel egy szűk sarokba,meg kopogtattam és kiugrott. Ezután szépen uszkált.

Most 2 neon döglődik még nem vettem ki őket...reménykedek még... de hol ide hol oda akadnak be vagy fel.

-

Én értem hogy bármi lehet de ha a viz a rossz akkor hogy van az hogy egyesek "túlélik" mások nem.


Ja van egy algázó gébem is. Őt szinte elsők közt vettem. A két dánió után, 3 napig nem láttuk de előjött és azóta szépen jön megy, jól leeszik az algát a plekóval együtt.


Kérlek irjatok mitől van ez a pusztulás sorozat. Mikor kicsi akvám volt megvettünk egyszerre 12 halat másnap még 3 at és semelyiknek nem volt baja.(45literbe)

Ez meg 112 l.

Jó ha 10 db hal van de már nagyon idegesit folyton pusztulásuk. Drága is egynémelyik, meghát sajnálom is őket.

Utolsó kérdés: ha pl éjjel döglik meg valamelyik(vagy nem veszem észre hogy kivegyem) akkor a többiek megcsipkedik esetleg meg is eszik ? Ha igen bajuk lehet-e ettől?



2013. okt. 9. 18:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
milyen a szűrés?
2013. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Norbig ***** válasza:

Igen megehetik az elpusztult példányt.

Nekem volt hogy egyik nap este még élt másik nap reggelére csak csontváz volt.

Egyébként nem mind1 a víz hőfoka és a szűrés sem.

Nagyon sajnálom a halakat,mert nem néztél utána szerintem semminek.Ajánlom figyelmedbe: [link]

2013. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 YourDestiny ***** válasza:
A legfontosabb információ hiányzik, a szűréstechnika. Mellesleg a halakat szokás karanténozni, sose tudod, mit viszel haza. Másrészt egyre nagyobb a beltenyészet, a halak egyre inkább fogékonyabbak és érzékenyebbek, bár kétlen, hogy ebben lesz a rejtély kulcsa.
2013. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

diversa szett, gyári. pluszba a szürő szivacs fölé tettünk apró siporaxot.

claro 1000l/h a szűrő.

2013. okt. 9. 19:48
 5/21 A kérdező kommentje:
vizhőfok: 26-27. Nincs fűtve!
2013. okt. 9. 19:48
 6/21 A kérdező kommentje:

36 900 Ft 35 200 Ft


Kedvezmény: 5 %



akvárium:

80x35x40 cm, 6-es üveg, üvegtető nélkül, feketével ragasztva


tető, világítás:

80x35 cm-s fekete műanyag tető

2 x 18 W (a tető a fénycsövet tartalmazza!)

IP67-es páramentesített foglalat

etetőnyílás


szűrés:

Claro 1000 belső szűrő

- 1000 l/h

- 22W


fűtő

100W hőfokszabályzós


egyéb tartozékok:

- halháló

- hőmérő

2013. okt. 9. 19:50
 7/21 YourDestiny ***** válasza:
Részleges vízcsere milyen gyakran van és mennyi?
2013. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Pendulum92 ***** válasza:

Nem tartottad be az egyik alapszabályt, hogy ha halpusztulás volt, nem egyből rohanunk új halat venni, hanem kiderítjük a pusztulás okát.


Mennyit vártál a telepítés előtt?

A gyors pusztulás és a gubbasztás az ammónia magas koncentrációjára utal. Ezt alátámasztja a szetthez járó szűrő használata, ami megfelelő biológiai szűrésre alkalmatlan. Én erre tippelek.

2013. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hetente, és kb 20% vízcsere olyan csapvízzel ami előtte 2-3 napig állt, hogy a klór kipárologjon.
2013. okt. 9. 20:16
 10/21 A kérdező kommentje:
az ammónia érték jó volt még az első tömeges pusztuláskor megnéztük ipari víztesztekkel, és semelyik nem volt kirívó
2013. okt. 9. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!