Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga ellen mi a megoldás?

Barna alga ellen mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Elboritotta az akváriumom a barna alga a gyönyörü növényeim mind oda lesznek.Az akvárium 1 hónapja üzemel egy bejáratot külső szűrővel /szivacs+ siporax+ purigen/.Világitás 0,6 w/l, t5 8 órában, talaj pro soil. Nincs tul telepitve Egy hete vannak benne halak.

Tudom, hogy uj akváriumban megjelenik, de még sosem volt ilyen mérhetetlen sok. Vizcsere első héten 3 naponta 40%

Most már hetente 30%. Ja az akvárium 130 l-es , kb 105 l viz van benne.


2013. okt. 11. 15:07
1 2 3
 1/23 YourDestiny ***** válasza:
Ancistrus vagy otocinclus bele. Egy-két nap, és nyoma sincs a barna algának, akármilyen mennyiség van.
2013. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
1 hete van benne 6 oto mégis ez a helyzet.
2013. okt. 11. 18:44
 3/23 YourDestiny ***** válasza:
Az érdekes, mert nekem egyetlen oto elpusztított egy fél akváriumnyi barna algát kb. másfél nap alatt. Annak idején egy ancistrusnak ugyanez egy napig tartott. Tuti barna alga?
2013. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Pendulum92 ***** válasza:

A leírásod alapján minden oké, már csak egy tippem maradt. a magas foszfátszint. Mennyi kaját adsz a halaknak? lejjebb vihetnéd az adagot, talán az csillapítja.


Amúgy milyen a pontos szűrőtípus?

2013. okt. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Halak mint irtam csak egy hete vannak az oton kivül 8 popondetta furcata, de még kicsik kb 2-3 cm. A vizzel annyi a gondom, hogy a pro soil még mindig viszi a ph-t 6,4 most. Szerintem barna alga, mert ecsettel le lehet seperni a levelekről. De másnap ujra ott van. Egy olasz külső szürőm van már évek óta bluextreme 1100-as.
2013. okt. 11. 19:58
 6/23 YourDestiny ***** válasza:
66%
Nálam is jellemző a barna alga, mert szilikátos a vizünk. Valószínűsítem... de amit te írsz, az elég durva. Ha már 6 oto nem fékezi meg, az elég komoly barna algásodás, ami hát nem épp normális. Nem sok a nitrát-foszfát? Másra én se tudok gondolni.
2013. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nitrát nem sok, sajna a foszfátot nem tudom mer nincs tesztem. Most arra gondoltam, hogy beteszek egy kicsi belső szürőt, hátha segit, rontani már nem tud.
2013. okt. 11. 20:19
 8/23 YourDestiny ***** válasza:
Nem fog.
2013. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Minden hal 1 hete van benne?!

Talán az akvárium is frissen indított? Mert ez nem egy elhanyagolható információ...

Ha friss, akkor az idő megoldja a problémát.

2013. okt. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
1 hónapos az akvárium, de a külső szürő fél éve üzemel, tehát baci gond nem lehet.
2013. okt. 11. 20:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!