Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 l akváriumba amibe lennéne...

200 l akváriumba amibe lennének növények is megfelel a 1-3mm kvarchomok vagy inkább legyen a jóval drágább JBL manado mindkettőbe táptablettával ültetnék?

Figyelt kérdés
JBL manado 2x10l eléglenne 40x110 aksiba?

2013. okt. 13. 14:36
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:

Tökéletesen megfelel átlagos növényekhez.


Ha nem kifejezetten növényes az akvárium kényes növényekkel, akkor én nem vesződnék táptalajjal. Anélkül is szépek a növények. Amúgy én inkább profitot adnék nekik.

2013. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:

Ja, amúgy a manado nem is táptalaj, rosszul írtam. Az egy sima növényes agyagtalaj.



Tehát attól függ, milyen profilúra tervezed az akváriumot.

2013. okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát növényeket azért raknék bele rendesen de sokallom nagyon a JBL árát meg ha jol számolom 20l nálam 5cm-re elég nem tudom hogy az elég e egyáltálan.
2013. okt. 13. 14:57
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
A kvarchomok szerintem nem a legtutibb választás növényekhez, mégha nem a legkisebb szemcsés, akkor sem. Meg hát el tud algásodni, mert erősen visszaveri a fényt.
2013. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:
Kvarchomok is lekerített szemcse, tud benne áramolni a víz, így maximum a tömege gátolhatja a növények gyökereinek fejlődését. Kéne egy összehasonlító elemzés, hogy ezek az agyag talajok valóban önmagukban jobbak, mint az átlagos aljzatok, mert jelenleg aki manadot használ, az általában komolyabban foglalkozik a növényeivel.
2013. okt. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:
Viszont a tapasztalat is azt mutatja, hogy kvarchomokba is lehet dzsungelt csinálni megfelelő fénnyel és tápozással.
2013. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!