Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lesz a biotóp biotóp?

Mitől lesz a biotóp biotóp?

Figyelt kérdés
hogyan kezdjem el ?

2013. okt. 15. 09:19
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:
Az általad kinézett élőhelyet tanulmányozod, majd beszerzed a kellékeket, amivel leutánozhatod azt a környezetet.
2013. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:
A biotóp az a természet egy szelete.
2013. okt. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:

Egy csipetnyi természetes közeg. Az adott élőlény eredeti élőhelyének kinézetét és tulajdonságait, tehát vízparamétereit, növényvilágát, stb. próbálod a lehető legpontosabban lemásolni otthon. Például az én sügéresem is egy biotóp. Az eredeti élőhelyen nincs növényzet, csak sziklák, kövek erősen bealgásodva, és aljzat (homok, jó, ez nálam kicsit sántít), meg ugye kemény víz. A halfajok is annak megfelelően vannak összeválogatva, tehát az akvárium így is néz ki. Mindez, az ott jellemző trópusi fényviszonyoknak megfelelő, enyhén kékes beütésű fénnyel van megvilágítva.


[link]


Ilyen egyszerű :)

2013. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:
YD, elég rendesen bealgásodott a háttered :D
2013. okt. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Jaja, ideje volt már. Most két hónapos. :)
2013. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem jobban tetszik gy algásan. Nem olyan steril. Halaknak is jó.
2013. okt. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én az egyik tengerinek az üveglap hátulját algásítom már mióta, de az egyenes lap. Van rajta sok pötty lila mészalga, néhol barna alga ilyen hosszú szálak, meg felül zöldalga, így elég színes, de nem törlöm le, sőt direkt hátratoltam a a lámpát, hogy mégjobban algásodjon be. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle. Ez már tengerre nem hasonlít, kő is kevés van benne, talajból van sok és ott laknak a garnéláim.
2013. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Jaja, sokkal szebb algásan, hisz lényegében most lett igazán természethű.
2013. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!