Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 110 literes akváriumban...

Egy 110 literes akváriumban 4-6 cm-es halakból mennyi tartható optimalisan?

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha leírod milyen szűrésed van és nagyjából milyet karsz akkor írok.Ez legfőképp szűréstől függ.A 4-6cm es halak szerintem a guppik nagyjából azokból sokat is tarthatsz meg ilyen neon méretűekből is amennyiben van jó szűrés.(akár neonból 30db ha nincs más mellette de külsővel szűrsz)
2013. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 30 külsővel is igen erős túlzás. én maximum 15 neont tennék bele, már ezek is szépen rajba állnak.
2013. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
azért külsővel ha csak neon megy bele akkor én nem csak 15öt tennék de majd ő eldönti mert nem is tudjuk mit akar
2013. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy neon 4 centi hosszú. Centinként számoljunk 2 liter vizet (ennyit igazán illendő még neonnál is).4x2=8

8x30=240 Magyarul 30 neonnak 240 liter lenne elég.

2013. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kripton001 válasza:

Minél kevesebb hal van benne, bizonyos szempontból annál jobb. A "optimálisnak" kikiáltott egyedszámnál kevesebb haltól még kevés akvárium ment tökre, a túlzsúfolttól annál több.

Az pedig teljesen igaz, hogy jó és erőteljes szűrés csak jót tesz az akváriumnak, tehát olyat válassz, ami óránként 5-10× forgatja át a teljes vízmennyiséget, tehát a te esetedben nagyjából 600-1000L/óra teljesítményű szűrő már igen jó hatásfokú lesz.

2013. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!