Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1hónapja működő 400l aksinkban...

Annamari és Norbi kérdése:

1hónapja működő 400l aksinkban az aljzat barnul, minden más zöldül az algátol, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Napi 13h-át 3*36w világít fehér,kék és piros.3db belsőszűrő működik 2*900l/h 1*650l/h.Halak:3 dánió,2 cápaharcsa 8-10cm,szumi 11db,sz.késhal 2db,algaevő 3db 15 és 30cm között,6db 3-4cm,3 jello sügér.A növények nevét nem tudom,de úgy néz ki jól érzik magukat.
2013. okt. 18. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is az a véleményem hogy nem jól válogattad össze a halaidat. A Cápaharcsából a kisebb fajok is 40 centire nőnek, és nagyon úszásigényesek szerintem ajándékozd el őket akvarista.hu-n. A yellowok meg rövid úton le szokták legelni a puhább növényeket és keményebb víz is kell nekik mint a többi halnak. A szűrésed nagyon kevés, a biológiai szűréshez kéne legalább 2-3 liter siporax ami ugye külső szűrőt igényel. Valószínűleg ez okozza az algásodást is. Külső szűrőt készíthetsz házilag is, ez megvan 6000-7000 forintból.
2013. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennyitől még nem gondolom, hogy baj lenne, csak elég friss az akvárium.

Ezt olvasd el, hátha találsz benne hasznosat, ez egy nem régi kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..

(15-16. választ írtam én)

2013. okt. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!