Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS ez mi a víz tetején?

SOS ez mi a víz tetején?

Figyelt kérdés
[link]
2013. okt. 19. 11:33
 1/9 Pendulum92 ***** válasza:
Állítólag baktérium - vagy fehérjeréteg. Nálam is van, szerintem nem káros.
2013. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt az akváriumban és minden nap papirral lehuztam, de másnap reggel ujra visszajött, pedig dög nagy a külső szürőm . Ekkor beletettem pici belső,hogy durván kavarta a vizfelszint másnapra megszünt és azóta sem jött vissza. Az okát ne kérdezd én sem tudom. Pedig a külső szürőm is rendesen mozgatta a vizfelszint. A belsőt 1 nap mulva ki is vettem, azóta is minden oké .
2013. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 izomszörp ***** válasza:
Olyan mint ha olaj lenne a tetején. Volt itt hasonló kérdés már és ha jól emlékszem a növények miatt van. Valamit hiányolnak a növényeid.
2013. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 izomszörp ***** válasza:

"A víz felszínén megjelenő vékony hártya - legyen az fehér, barna vagy zöld - egy dolgot jelent: a növényeid kommunikálni próbálnak veled.


Azt mondják, hogy nem elégedettek veled.


A jelenség CO2 befecskendezés nélküli akváriumokban is megjelenhet. A metabolizmus részeként a növények szénhidrátokat és lipideket választanak ki és bocsátanak a vízbe. Ez szerves bomlástermék - minél több a fény és CO2 annál több termelődik belőle. Ha semmilyen felszíni mozgás nem lenne, valamennyi mindig összegyűlne a felszínen. Ha a tápanyag-felvétel gyenge vagy nem megfelelő a növények stesszesek lesznek és egészségkárosodást szenvednek. Ekkor a kiválasztási folyamat kontrollálatlan módon beindul (gondolj a hasmenésre vagy a hányásra).


A lipidek az olajok és zsírok alapanyagai, a megjelenésük tehát egy vékony, olajos réteget eredményez a víz felszínén. A felszíni olajos rétegben megjelenő apró barna szemcséket a növények által kibocsátott szénhidrátok és egyes proteinek okozzák. Mivel szénben gazdag közegről van szó, a benne gyorsan elszaporodó baktériumok tápanyagául szolgálhat. A réteg így saját lebegő világot alkot a víz felszínén.


Az erős szűrés és megfelelő vízforgatás rendkívül fontos - nem csak a felszíni réteg megtörése miatt, hanem a növénytápok és CO2 elosztása miatt is.


A növényeidet jobban kell táplálnod, mint eddig tetted. Több CO2-t kell befecskendezned, mint eddig tetted. A növényeid az intézkedések hatására a normális szintre fogják visszavenni a szerves bomlástermékek kibocsátását és nem lesz szükséged olyan hézagpótló módszerekre, mint a levegőztetés vagy a vízpumpa."


Nekem is ilyen problémám volt kb 3 hete.

Több fényt, több tápot adtam a növényeknek és vettem folyékony carbot.

Megszűnt ez a problémám és még az algáim nagy része is eltűnt, meg hát a növények is szépen nőnek :)


Ez részlet egy cikkből!

Remélem segít! :)

2013. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Izomszörp, ez hülyeség. Nem csak növényesben van, nálam sügéresben, nanoban is rendszeresen jelen van, erős áramlásnál is. Ha újjal belenyúlsz és szétrepedezik, akkor baktériumréteg, ha összeúszik, fehérjeréteg. Nem kell vele foglalkozni, ártalmatlan. Viszont látszólag az áramlásod egyenlő a nullával, azt jó lenne növelni. A réteg sem lenne ilyen látványos.
2013. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 izomszörp ***** válasza:

Ez csak egy ötlet volt amit,korábban olvastam valahol.

Úgy véltem hasznos lehet.

De ha nem,akkor nem :)

Nálam is volt ilyen jelenség az akváriumban és idővel megszűnt.

Elnézést nem akartam félrevezetni senkit :)

2013. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 reptoid ***** válasza:
Az olaj is lehet elég sok mindentől. Ha frissen beleraktál valamilyen motort, szűrőt, arról is leoldódhat. Kajától is lehet, pl a szúnyoglárva tapintásra is zsírosabb.
2013. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


yourdestiny: a levegőztető nem volt bekapcsolva, ezért nincs áramlás :)


Tegnap óta nem ment a szűrő, nem rég bekapcsoltam és ha jól láttam eltűnt a víz tetejéről az a cucc.


Semmit újat nem raktam bele, amitől előjöhetett ez a valami. Halak még nincsenek, így a kajától sem lehet.

2013. okt. 19. 15:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a gömbmohás vödrömbe van, de az baktérium.

Ha szórok a tetejére egy kis lemezes kaját akkor szétrepedezik és 6szög formákba áll össze.

Csak akkor döglik meg, ha megsózom a vizet.


De te ne sózd meg, mert a te növényeid nem bírják a sót.

2013. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!