Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik fogyaszt kevesebb...

Melyik fogyaszt kevesebb áramot, az akvárium hűtése vagy fűtése?

Figyelt kérdés

Vagyis ha hidegvízit választom, mennyire nagy macera a nyári hűtés?

Vagy válasszam nyugodtan a trópusit, mert nem fogyaszt túl sokat az akvárium fűtés?


2013. okt. 20. 11:58
 1/2 Platypus ***** válasza:
A fűtés, mert az akváriumhűtés nem túl hatékony/irreálisan drága. Hűtésre az egyetlen igazán hatékony megoldás a légkondi. A ventilátorok néhány fokot hűtenek, de nem sokra mész vele, ha 30 fok van, neked meg 20 kéne. Az akváriumklímák árából meg lakásklímát vehetsz.
2013. okt. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 reptoid ***** válasza:

A fűtés pedig amúgy sem egy nagy költség, hiszen eleve a lakást is fűtöd télen. Én a fűtőmet alig láttam bekapcsolva még, bár mi fázósok vagyunk, a házban is mindig meleg van. A világítás is sok hőt termel, a vízpumpák is melegítik a vizet. Nincs olyan sok dolga egy fűtőnek általában.


A hidegvizest még akkor is felejtsd el szerintem, ha van klíma a házban. Ott is ha beállítász 16 fokot, akkor azzal csak annyi érsz, hogy megy folyamatosan, jön a hűvös, de sosem lesz annyi a ház levegője.

Szóval egy direkt akvárium klíma lenne ide jó, de ha a fogyasztás mint probléma már most előjön, akkor már a beszerzésnél elhal a dolog, nemhogy az első villanyszámlánál.


Én melegvizeseket ajánlom.

2013. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!