Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A desztilált víz jò,...

A desztilált víz jò, vagy ártalmas a halakra?

Figyelt kérdés
Az akvàrium vizét részlegesen szoktam cserélni, azaz kb az aki negyedét ùgy hetente, és sok helyen olvastam, hogy azért szabad csak részlegesen, nem az egészet, mivel klòros a víz, és nem jò a halaknak, épp ezért jò az, ha egy làbosba felforralom a vizet, megvàrom mìg ki hűl, és màsnap azt a vizet öntöm az akiba?

#Desztilàlt
2013. okt. 20. 12:33
 1/6 Platypus ***** válasza:

Nem ártana egy kicsit olvasgatnod a témában. Amit csinálsz, az jó lenne, de tele vagy hibás elképzelésekkel.


A forralt víz az nem desztillált víz. Csupán a változó keménységét tünteted el a forralással. Ez a legtöbb díszhalnak jó, de mondjuk egy afrikai sügérnek pont nem.


A részleges vízcsere nem a klóros víz miatt részleges, hanem mert így nem ugrálnak annyira a kémiai jellemzői, mintha az egészet cserélnéd.


A klór pedig távozik akkor is, ha forralás nélkül csak úgy simán áll a víz egy éjszakát.

2013. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, amm... Sokat olvasok utàna ezeknek a dolgoknak, és olvastam egy ilyet is, amit leírtam, de akkor ezek szerint néhàny ember is rosszul tudja a dolgokat
2013. okt. 20. 13:09
 3/6 A kérdező kommentje:
Amùgy guppyaim, neonhalak, aranyhalaim vannak
2013. okt. 20. 13:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Tovább, használhatsz vízkezelőket, melyek többek között az agresszív klórt is megkötik rövid idő alatt és egyéb hasznos dolgokat juttatsz így a vízbe.
2013. okt. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Norbig ***** válasza:
Remélem nem egy tartályon belül tartózkodik a 3 fajta hal.
2013. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
neeem... az aranyhalak külön vannak :D
2013. okt. 21. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!