Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumunk vize nagyon...

Az akváriumunk vize nagyon zavaros lett ma reggelre, a levegőztető éppen csak köpködi az oxigént. Mi lehet az oka ennek?

Figyelt kérdés

Eheim szűrő+levegőztető van benne, 54 literes, körülbelül 20 hallal, főleg guppik, és néhány neon. sok kis hal született mostanában, lehet, h már nem elég nekik a tér, kaja, oxigén?

Kérlek adjatok tanácsot azzal kapcsolatban is, ennyi halat hányszor, és mennyi eledellel kell etetni naponta?


2009. nov. 12. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a szűrőre ráférne egy takarítás,a kezelési útmutatóban benne van ,hogy tudod szétszedni és összerakni a szivacsot leszívott akváriumvízbe gyengén átmosod így bacik is maradnak benne ami jót tesz vegyszert ne használj!az etetést én napi egyszer szoktam ha lehet mindig egy időben amennyit 4-5 perc alatt behabzsolnak,és lehetőleg változatos kaját kapjanak mind márkában mind tartalomban.
2009. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem túl etetted őket és a kajától zavaros a víz. Annyit tegyél be nekik amennyit néhány perc alatt maradéktalanul megesznek, naponta inkább 2x adj kevesebbet mint hogy belepossadjon a vízbe. Az ivadékokat szerintem tedd másik aksiba és nekik morzsolj össze szúnyoglárvát meg vízibolhát, én úgy szoktam. Cseréld le a vizet, most ki a szűrőben a szivacsot és úgy tedd vissza a halakat.

2009. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akvárium vizét cseréld le(30-40%ot,a csere vízben(mármint az akvárium leszívott vizében) mosd ki a szűrő szivacsát,és mehet vissza.Nem kell teljesen kimosni,párszor kinyomod,aztán kész.Gondolom még nem mostad ki a szűrőt... 1-2 hetente mosd ki,ilyen technikával,és vigyázz hogy ne tömődjön al a szűrő,mert én sikeresen elfüstöltem egy szűrőt a kevés takarítással...Nem bírta a motor.
2009. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálta ezt magasabra tettem és akkor már működött
2009. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. én is azt hiszem, h eltömődött a szűrő és így a motor bekrepált...
2009. nov. 12. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!