Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a fémhalogénes armatúra...

Ez a fémhalogénes armatúra megfelelne egy 620 literes,80 cm magas akváriumhoz?

Figyelt kérdés

[link]

Képtelen vagyok bármivel is megvilágítani, már nem tudom mit csináljak? Innen a négyből melyik a jó egyáltalán?

Erős fényigényű növényeket szeretnék, lenne CO2 rendszer is, egy komoly növényest szeretnék. 20-20-10 vörös neonhallal, hemigramus bleherivel és szekercelazaccal. Plusz pár törpe szívóharcsa. Az aki fő elemei a növények és a berendezés lenne.



2013. okt. 23. 00:06
 1/9 A kérdező kommentje:

A harmadik vagy a negyedik fejlettségű fémhalogénes jó a linkben találhatók közül? Vagy linkelnetek légyszives nekem még olyat ami megfelel.

És amúgy az aki közepén keresztbe van kb egy 30 cm széles merevítő. Oda alá eljut a fény rendesen? Nem árnyékol le nagyon?

2013. okt. 23. 00:11
 2/9 anonim ***** válasza:
úristen, ez már nagyon durva....de azt tudom csak mondani amit olvashatsz is sok helyen: 1 watt/liter....nem kéne ennyi ilyen nagy aksinál, de 80 cm-s magassággal...60 cm felett még Amanoék se próbálkoznak sokat...de elméletben sikerülhet, viszont tényleg a legdurvább világítást, a legjobb táptalajok és mindenből kb a legjobb kell ehhez, ehelyett akár vehetnél egy kocsit is :D azt ajánlom, hogyha mindenképp meg is akarod csinálni, hogy vedd le a magasságot 60 cm-re legalább és keresd fel az akvakertész.hu fórumoldalat és olvass utána, tanuld meg, majd azután dönts és költs egy akváriumra egy kisebb vagyont
2013. okt. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem be lehet világítani hosszú T5 fénycsövekkel is. Abból gondolom, mert az egyik tengeris boltban van egy ilyen magas akvárium, benéztem a tetejéhez a szekrénybe és T5 a világítása. Rá is kérdeztem és azt mondták ez csak sima fénycsövekkel megy. Más nincs benne.


Kipróbálhatnál ilyen csöveket:

[link]


4550 lumen, elég erős

2013. okt. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt van hozzávaló előtét, erre 2 csövet rá tudsz kötni

[link]

Veszel még 1 eres kábelból 10 métert mondjuk és megkéred a tungsramba rajzolják le a bekötést, nem egy nagy ügy.

Veszel csak 2 fénycsövet és a végére kell össze 4db foglalatot venni, az nem drága.

Plusz még egy hálózati kábelt is vegyél, amit be tudsz dugni a konnektorba.

Hja meg 4db ilyen műanyag pattintós izé, amivel a csövet oda tudod fogatni.


Rászereled az egészet egy fehér bútorlapra, azt kész.


Kipróbálod.


2 cső kevés, ezért kéne csinálni ilyenből 3db-ot, szal 3 előtét és 6 cső összesen. Szerintem fullosan bevilágítaná.

2013. okt. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4 darab ilyen cső volt benne eredetileg, semmit sem ért. Nem szeretnék már fénycsovekkel foglalkozni és megint egy vagyont rákölteni feleslegesen. Ugye a gond az, hogy amíg kicsik a novények a fénycső nem világít le, és szépen az összes kinyúlt. Szerintem még ilyen fémhalogénes reflektorral lehetne megcsinálni3-4 darabbal.

Ezt a fémhalogénest amit linkeltem akkor nem ajánlátok? Miért nem? Az ára nem számít, mert most nagyon piszkál ez a téma és inkább gyűjtök rá többet, nem Adj Uram de rögtön kell.

2013. okt. 23. 11:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Az akvárium magasságát, hogy tudom levenni??szerintem annyiból, hogy ezt elcipeljük valahova, szétbontják, levágják, összerakják, már lehetne kapni egy ugyanilyen széles, hosszú aksit kisebb magassággal.
2013. okt. 23. 11:30
 7/9 anonim ***** válasza:
vedd meg a fényhalogénes lámpákat, bár én akkor ha a pénz nem számít Ada Solar 150 wattos halogén lámpából javasolnék vagy hármat, és amíg nem nőnek meg a növények a vízszintet tartsd alacsonyabban, először 40-50 majd 60 cm-n és végül ha megnőttek legyen teljes magasság
2013. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó azért nem annyira nem számít a pénz, az már horrorisztikus és elmebeteg szerintem, hogy abból három darabot. És a kis növésű növényeket felejtsem el? Amúgy ez is 3x150W és mellé még 2x24 és 2x39W os t5 csövek. Szerintetek ebbol a legdurvabb jo lenne akkor? És a kisnövésű növények? Amúgy a talajból töltök többet, mármint rakok bele bazaltot es akkor megemelem plusz 5 cm vel a talajt, es nem toltom csurig az akvariumot.
2013. okt. 23. 11:59
 9/9 anonim ***** válasza:
a legnagyobb világítás kéne szerintem igen, de ilyen durva fénymennyiséghez erős szűrés is kell nagyon különben percek alatt bealgásodsz durván, a megfelelő szűrés segít az alga elleni harcban a legjobban, meg a sok vízcsere
2013. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!