Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 620 literes akvariumot milyen...

620 literes akvariumot milyen külső szűrővel lehet megszűrni?

Figyelt kérdés
Gyárira gondolok.

2013. okt. 23. 12:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Vagy azt gondolom, hogy több kéne belőlük, de milyen és mennyi? Már van hozzá egy eheim 2217.

De eheimet nem akarok még venni, mert rohadt drágák és nem jobbak egyáltalán mint mondjuk egy tetra vagy JBL szerintem.

2013. okt. 23. 12:54
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja és rengeteg növény, és kb 100 kistetü rajhal lenne benne.
2013. okt. 23. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:

neked az kéne ami nekem van ha mindenképp gyárit akarsz :D

itt már nem is a teljesítmény hanem főleg a méret számít, a szűrőtérfogatod. Nekem van két Eheim 587/588-as tartályom, amiknek a nettó térfogata is több mint 20 liter. Ezekre pumpát lehet felszerelni (nekem van is egy) és készen is van a külső szűrőd. Ha használnál 40 liternyi szűrőanyagot és áramoltatóval mozgatod rendesen a vizedet, vagy mondjuk nagy belső szűrőd van nagy szivaccsal. Akkor működhet szerintem, de itt már tényleg szűrőaksit szoktak építeni. Az Eheim 2080-at 250 liter gyönyörű növényeshez ajánlják. Neki 1700 l/h-s a pumpája és 12,5 liter a szűrőtérfogata. Ezért mondom, hogy az én rendszerem a 2300 l/h-s pumpával megfelelne neked, de úgyis kijavítanak ha nem.

2013. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És hogy kell szűrőaksit építeni egy ekkora akvariumhoz amugy? Es mekkoranak kell lennie? 100 liter?:Dmeg ahhoz ki kéne fúrni az akvariumot, hogy lefollyon a víz nem? Vagy meg lehet oldani két vízpumpával? Egy a szűrőaksiból nyomja fel a vizet az akvariumba, egy meg az akvariumbol lefele??
2013. okt. 23. 14:23
 5/7 csejani ***** válasza:

Itt olvasgass kicsit az épített szűrőakváriumokról.


[link]

2013. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 csejani ***** válasza:
Van túlfolyóra lehetőség fúrás nélkül is csak kis barkácsmunka. :)
2013. okt. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pendulum92 ***** válasza:

Igen, 100 liter körül szoktak építeni, de az már többszörösen túl van biztosítva. Neked elég egy olyan 40-50 literes is bőven. Siporaxból egy 10-12 liter, a többi lehet előszűrő, szivacs.


A dupla pumpás megoldás nem a legbiztonságosabb: nehéz beállítani,hogy egyformán nyomják a vizet.

Leéghetnek a pumpáid vízen kívül.


Itt az első hozzászólásban láthatsz egy szűrőakvárium felépítési sémát. [link]

2013. okt. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!