Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gerincferdülés guppinál?

Gerincferdülés guppinál?

Figyelt kérdés
Nőstény guppim egyik napról a másikra "meggörbült". A háta púpos lett, a hasa beesett. Betegség lehet? Azt is olvastam, hogy szülés után jöhet ez elő, de nem vettem észre, hogy születtek volna kishalak.
2013. okt. 24. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
az enyémnek is volt ilyen, meg sajna egy neon halamnak is. Kíváncsi vagyok én is rá, hogy mit írnak
2013. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de el fog pusztulni... :(
2013. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vegyél doktorhalat.
2013. okt. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

:DDDDDDDDDDDDDDDD



bocsánat.

2013. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pendulum92 ***** válasza:
Én eddig két esetről hallottam, ahol beeshet a has. Egyik a haltuberkolózis, a másik a nitrátmérgezés. A haltbc nem a te hibád, a nitrátmérgezés tartási hiba.
2013. okt. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Heti 25-30% vízcsere két napos vízzel, 112 liter, diversa claro 1000-es belső szűrő, 3 guppi (2 lány, egy fiú) 6 tetra, 10 rézlazac, egy hím betta. Hőmérséklet 27 fok.
2013. okt. 24. 15:53
 7/10 A kérdező kommentje:
a beteg és az egészséges nőstény guppim között annyi a különbség, hogy az egészségesnek egyenes a háta és normális, íves hasa van, a betegnek meg púpos, görbe a háta, a hasa pedig lapos. És jobban megnézve, az úszás közbeni manőverezés is nehézkesebben megy neki.
2013. okt. 24. 15:56
 8/10 Pendulum92 ***** válasza:

Behúzódik egy nyugodtabb helyre, és egy helyben "lebeg"?



Növényzeted mennyire sűrű? Milyen fajok alkotják? Világítás, tápozás?

2013. okt. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
Hiánybetegség és rossz genetika is okozhatja, de ezek jellemzően lassan nyilvánulnak meg. Mondjuk a kalciumhiány+szülés mellett már elképzelhető a gyors kialakulás. Sok felnőtt között előfordul, hogy addig sem élnek a kishalak amíg észrevennéd őket.
2013. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Pendulum92: Nem fog szülni, max már megtörtént és nem vettem észre.

Holnap esedékes a heti vízcsere, megcsinálom és várok. Nagyon nem reménykedem, csak nem értem mi történt, nem jellemző nálam a halpusztulás.

2013. okt. 24. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!