Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tiszából hozott andezit...

Pendulum92 kérdése:

A tiszából hozott andezit köveken megjelent egy bordós bevonat, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Még februárban hoztam a Tisza partról köveket, eddig nem jelentek meg.



Olyan, mint egy algaréteg, a csigák úgy látom, hogy kedvelik. Valaki tudja mi lehet ez? Közeli képet holnap tudok csak feltölteni.


2013. okt. 24. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy barna alga, csak színvak lettél?

Ha kézzel leszeded akkor is bordó?

2013. okt. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tengeribe a cianoalga bordós-piros. De édesvizibe az türkiz szokott lenni.
2013. okt. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, tudtommal a színeket jól látom. Még nem nyúlkáltam hozzá. Igazából nem zavar, csak nehogy nekem itt toxinokat termeljen.
2013. okt. 24. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Tengeribe a cianot én kiírtottam fél nap alatt egy antired nevű szerrel. Ha még nincs nagyon elterjedve könnyű kiírtani. Azóta vissza se jött, mert ez már vagy 1 éve volt.

De én előtte kivettem egy követ amin több volt, azt így megpróbáltam körömkefével lesikálni, de úgy nem jött le róla. Egy barna alga viszont simán lemosható még vízzel is. Ciano az egy ilyen csúszós vastag nyálas hártyát tud képezni.


Aztán beöntöttem a szert akváriumba és nem sok idő mulva felpúposodott és levált a kőről, és akkor leszívtam egy csővel, lejött az egész egyben.


De mondom ez tengeriben volt. Édesviziben még nem láttam ilyen vörös algát.


Egyszer régebben mikor beöntöttem szobanövény tápot az egyik növényes akváriumba és ott nagyon sok fény volt, ott nőtt az egyik faágon hamarosan ilyen vöröses szálakból álló valami érdekesség, azt meg úgy írtottam ki, hogy 50% vízcsere, 2 naponta, ezt ismételtem vagy 3-4x, hogy fogyjon ki a tápanyag a vízből, és magát a faágat meg csak kiemeltem és lesikáltam dörzsi szivaccsal a csap alatt. Így az is elmúlt.

2013. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szóval az édesvizibe nekem úgy nézett ki a vörös szálak, mint pl egy fonal alga pirosban, de az tuti nem ciano volt.


A ciano csúszós vastag lemoshatatlan réteget képez mint ami a tengeri akimban volt.

2013. okt. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Létezik édesvízi vörösalga. Életemben kétszer láttam eddig, köveken hasonlít a tengeri mészalgára, üvegen nagyjából körben nő és alvadtvérszínű, elég lassan terjed. Hogy pontosan kiféle-miféle, azt nem tudom, borzasztóan ritka és nem nagyon van róla infó sehol.
2013. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy jól néz ki, remélem nem fog gondot okozni esetleg.
2013. okt. 25. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!