Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen stramm halfajtákat...

MCsperX kérdése:

Milyen stramm halfajtákat ajánlotok 80 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Ma bementem egy halkereskedésbe, és elkezdtem beszélgetni a sráccal, hogy mi az elképzelés. (főleg elevenszülő fajtából fiúk) Erre közölte, hogy a mai guppik túl érzékenyek, és számítsak rá, hogy állandóan gyógyszereznem kell majd őket, ők is azzal kezdik, ha megjön a szállítámány. Ő márnát és dániót ajánlott helyettük. Szerinte akár 20-30 hal is tartható egy ekkora akváriumban, de én ezt egy kicsit sokallom.

Szerintetek igaza van? És ha igen, milyen halat ajánlanátok egy NAGYON kezdőnek?



#halajánló
2013. okt. 25. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal hogy ez egy tipikus eladó. A mai guppik nem sokkal érzékenyebbek a kevésbé túltenyésztett változatoknál, és természetes hogy a náluk kicsivel drágább halakat ajánlja. A 20-30 hal rengeteg, legyen az akármilyen fajta.

Én ezt ajánlanám: 6-7 platti+6 corydoras(páncélosharcsa, házmesterhal)

2013. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A márna nemjó mert később bármimást kikészít én nem ajánlom.A dánió jó belsővel ekkorában 6-8at (jó belsővel)Külsővel max 10-15.Amikor kicsit utánuk olvasol akár szaporíthatod is.Egyébként igaza volt abban hogy a guppik tultenyésztettek és érzékenyek de 20-30hal ennyiben tuti nem tartható.
2013. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lala6 válasza:
Egyetértek az előttem szolóval 20-30 rettentően sok a 20 szerintem nagyon nagyon max egy izmos kűlsővel de én személy szerint 15 fölé nemigen mennék. A tapasztalatom meg az hogy szerintem jobban érzi magát minden elevenszülö kicsit lágyabb vízben bár ez az én szerény véleményem.
2013. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Eheim Aquaball 130-as belső szűrő lesz, ezt adják a szetthez, és szerintem ennek elégnek kell lennie a 80 literhez. De mintha bővíthető is lenne.

Amúgy korrektnek tűnt a srác, nem akart rámsózni azonnal mindent, a guppikról sem lebeszélni akart, csak jelezte, hogy ezek már nem azok a guppik, mint régen. Ezért kérdeztem meg én, hogy akkor mit ajánlana, ami nem döglik ki azonnal. Mondjuk nyilván kijött belőle a kereskedő ezzel a 20-30 hallal, amit még én, hozzá nem értőként is soknak találtam.

2013. okt. 25. 19:25
 5/5 Pendulum92 ***** válasza:

A mai guppik tényleg egy fokkal érzékenyebbek, főleg a nagyon színes változatok. A beltenyészet hibája, hogy fenntartsák a színeket.


Viszont a vörös karcsú díszmárnát és a zebradániót is ajánlani tudom én is. Szépek, a dániók kéken csillognak és ezüstös csíkosak, a márnák szép pirosak.


Jó a szűrő, még is csak belső, a szűrőtartálya nem veteszik egy külsőével, így 15 fölé nem mennék létszámban.

2013. okt. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!