Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium majd megfelelne-e...

Új akvárium majd megfelelne-e a halaimnak? Többi lent

Figyelt kérdés
100x50x50cm-es 250 literesben vannak most a 6 db Boeseman kalászhalaim, a díszhal.infó 300 literre javasol ennyi halat, de alig van más társaságuk és szerintem jól megvannak, továbbá olvastam, hogy szeretek azért a hosszú akváriumokat. Egy 90x60x45cm-es (hxszxm) 243 literes építésében vagyok, és kérdésem, hogy ugyanúgy meg fog-e felelni nekik az ekkora méretű akvárium? Nem szeretném, de ha muszáj vagyok meg tudom 30 cm-el hosszítani a tervet, bár akkor nehezebb lesz megcsinálni a növényes aksit, de még kivitelezhető. Ti mit mondanátok? (aki ismeri is ezeket a halakat persze)
2013. okt. 27. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyit tudok tanácsolni, hogy kalkuláld bele a tervezett világítást, mert sok esetben nem illik a gyári lámpatest, vagy a szabvány fénycső méret, az akvárium hosszához.
2013. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem mondod? :D épp ezért a két lehetőség a 90 és a 120 cm-es hossz :)
2013. okt. 27. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos jobban örülnének a hosszabbnak. Melyik hal nem örülne? De ha macerás, akkor megfelel a 90-es is.
2013. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
csak mert az a 30 cm nélkül még talán elmenne külső szűrővel, vele együtt meg már csak 3-al, továbbá több táptalaj és aljzat, több tereptárgy, több növény
2013. okt. 27. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:

De igen, mondom, mert 90, meg 120 cm pont nem a legjobb se t8-hoz, se T5-höz.

De bocs, hogy segíteni akartam, ígérem, többször biztos hogy nem fordul elő!

2013. okt. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már miért ne lenne pont nem a legjobb? ha ekkorák a gyári csövek, akkor pont bevilágítják az akvárium teljes hoszzát
2013. okt. 28. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!