Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat rakhatok össze...

Milyen halakat rakhatok össze egy 30L-es akváriumba?

Figyelt kérdés
Volt egy nőstény meg egy hím guppim. A nőstény megette a férfit. Született úgy 20 kicsi. A kicsiket raktam az akváriumba és a nőstényt pedig a szülőszobába. Mostanra az összes kicsi meghalt :( . A nőstény "darakóros" lett tehát ő is meg fog halni...Most új halakat szeretnék! De miket rakhatok össze amelyik úgy a kb.26-27-28 fokos vizet szereti?

#Akvárium-halak.
2013. okt. 28. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30literbe nagyon kicsi a választék vagy 1 betta vagy max 4-5 guppi kb ennyi esetleg nanohalak.De érdemes lenne megkeresni a problémát hogy miért haltak meg.Mivel etetsz?Milyen a szűrőd?Mennyi vizet cserélsz?Guppinak szerintem kicsit sok a 26-28fok egyébként.
2013. okt. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egy hím bettát tehetsz bele.
2013. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Miért halna meg a darakórtol? Az egyik legkönnyebben kezelhető betegség. Sera costapurt veszel, meg megemeled a vízhőfokot 2 c-al.
2013. okt. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Múltkor vettek metilinkék fertőtlenítőt 50 L hez és abból beleöntöttem az összeset. Azóta elmentem az állatkereskedésbe és azt mondták hogy ezért haltak meg, a sok fertőtlenítő miatt. Ma vettem darakór ellen gyógyszert és csak annyit öntöttem bele amennyi kell, tehát nagy valószínűséggel meg fog gyógyulni a halam :)
2013. okt. 28. 20:35
 5/15 A kérdező kommentje:
Rakhatok guppi mellé 2-3 db vitorlás halat?
2013. okt. 29. 09:58
 6/15 anonim ***** válasza:
Vitrolást semmiképp se, 200 litertől ajánlott.
2013. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kisállat kereskedésben is kb.40L-es akváriumban van úgy kb. 15 db!!!
2013. okt. 29. 15:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedésbe csak átmenetileg vannak, nem bírna annyi és akkora akváriumot üzemeltetni a kereskedő, hogy az a halak számára hosszú távon is alkalmas legyen. Te is kibírnád egy kis szobába 15 ember társaságába...
2013. okt. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jaja, igaz. A kereskedésben 3 centis vitorlások vannak összezsúfolva pár napig, amíg vagy meg nem veszik őket, vagy a stressztől ott fordulnak fel. Az üzletek annyira kényelmesek és komfortosak a halaknak, mint az embereknek mondjuk a koncentrációs táborok.


Van agy 250 literes akváriumom, eredetileg 4 vitrolásom volt. Ebből elajándékoztam kettőt, egy elpusztult, most egy van benne, úszóival együtt tenyérnyi méretű. Egy harminc literesben megfordulni se nagyon tudna, nem hogy élni.

Igaza van az előttem szólóknak, harminc literesbe MAX! egy hím betta, és kész, egy kis szivacsszűrővel, ha van világítás, akkor növényekkel. Esetleg garnélák, halak helyett, nanotechnikával.

Harminc literben halat tartani olyan, mintha neked a szobád 3 négyzetméter lenne. Nem mondom, hogy nem lehet túlélni, de nem erről álmodik az ember. Hát a halak sem. :):):)

2013. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Woodoo001 ***** válasza:

Itt mindig az a nagy baj, hogy sok gyerek 30 liter körül kezdi az akvarisztikát, azt engedik meg neki! De ebből is lehet jó dolog! Ha rászán az ember egy napot, elolvas pár oldalt, megtudhatja, hogy mit és hogyan lehet/ KELL!


Az, hogy az akvarisztikában mit látsz, az egy dolog, ott azért vannak, hogy onnan nálad/ másnál lehessenek... Az csak átmenet!

Ilyen erővel mondhatnánk az emberre is, hogy láttál egy buszon 50 embert és elvoltak szépen -persze, mert mentek valahová és ahhoz ez kell, hogy "gazdaságos" legyen...


Másik dolog (hiba), hogy a hal, amit veszel, az még sokszor jócskán nőni fog és ezzel is számolnod kell... Jó hogy tetszik, de kérdezd meg azt is mekkora lesz... Vagy szintén nézz utána!

A sok ammóniától stb. "besülhet" a hal egy kis helyen és a megszokottnál sokkal kisebb marad + harmad addig is "él"...


A 4-5 guppi a járható út lenne, ott tényleg "csak" egy a baj, hogy ők aztán szapora egy állatkák -erre is gondolj! :)


+ először tényleg annak járj utána, hogy a mostani felállásnál mi rossz, ha döglenek... :(

2013. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!