Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van akkor ha egy gyenge...

Mi van akkor ha egy gyenge fényigényű növényt erős fénnyel világítunk?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy pl. Egy anubias nanát fémhalogén reflektorokkal 1w/literrel.

2013. okt. 28. 21:37
1 2
 1/17 Pendulum92 ***** válasza:
Mivel az anubias lassú növekedésű, erős fénynél nem tudja elvenni az algáktól a tápanyagot, ezért szét fog algásodni. Nem a fény a baj.
2013. okt. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem minden esetben mert ha van mellette gyorsan növő nem.Szerintem az is megoldás lehet hogy teljesen megtömöd anubiassal nem lenne szép de nem algásodna ha óriási mennyiséget raknál bele kevés táppal :)
2013. okt. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
De ez a megoldás se 100% mert ha nagyon sűrű alul berohadhat meg minek is raknád az egészet tele :)
2013. okt. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szerintem nem is lassú növekedésű. A nagy anabiasom ( nem tudom a pontos nevét) hetente hoz mostanában egy levelet a kis aksimban. Itt csak anubiasom van mivel a világításom mindössze 1x15W.

Egész jól megvannak. Vízbe keverető Sera tápot locsolgatok 2 hetente a vízbe. És most egész ütemes a fejlődés. Kinyílik az egyik levél, már ott van a növény tövén a másik kis kezdemény.

2013. okt. 29. 10:23
 5/17 anonim ***** válasza:

Én viágítottam egy garnélásban, hogy a garnéláknak legyen sok alga kaja.

Volt egy nagy felső levél ami kiszőrösödött, az alga ellepte, és a levél maga a zöld algaréteg alatt már nem tudott fotoszintetizálni emiatt megsárgult, le kellett tépni.

2013. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nan em fémhalogénnel világítottam, de tudtam csinálni 30 literesben ilyen 30Wattos izzóval 1W/ liter fényt. Mellesleg volt mellette hínár is, a hínár nem algásodott, csak az anubiasnak a nagy levele.
2013. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem 3db 150 W os fémhalogén reflektorom lesz. Az igaz, hogy nem lehet napi 8-9 órában világítani velük, mert tönkremennek a növények? 75cm magas az aksim.
2013. okt. 29. 11:36
 8/17 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy az akváriumi növények tömkremennek e, de lehet hogy elég lenne oda 2 lámpa is.
2013. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De 620 liter. Es eros fenyigenyu novenyeim lesznek. Pl. Kozonseges toalma.
2013. okt. 29. 12:40
 10/17 A kérdező kommentje:
Én meg pont 4 en gondolkozom.
2013. okt. 29. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!