Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügerek, kishalak 50literes...

Sügerek, kishalak 50literes akváriumban? (kárász, vörösszárnyú, küsz stb)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra gondoltam megpróbálok venni egy akváriumot, körübelül 50 literesre gondoltam. Úgy gondoltam, hogy fogok bele (Balaton) pár darab (2-4) kicsi sügeret mondjuk 5-8centiset és azok mellé tennék még apró kishalakat (táplálék? Vagy ezek még nagyok lennének a sügereknek? Ha igen szerintetek mivel etethetném őket? ) A kérdésem az lenne, hogy egyáltalán megfelelne-e a pár darab sügérnek illetve kishalnak az 50liter vagy meg se próbáljam? (őszintén megmoondom nem szeretnék guppit meg ilyeneket tartani, jobban tetszenek az egyszerűbb halak) ha megfelelne nekik mivel etethetném őket kezdetben? Levegőztetőm van még régebbről egy kicsi 5 (? ) lites akváriumhoz vettem még 2-t szóval 2-t tudnék nekik biztosítani. Még az lenne a kérdésem hogy milyen 'aljzat' legyen illetve kövek, növények? Remélem értelmesen írtam le, köszönöm előre is a válaszoka!

2013. okt. 30. 19:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Ekkora akváriumban tuti nem lenne jó nekik még beton szűréssel sem szerintem.Egy 150liter+os talán elég lenne pár darabnak és néhány zsákmányállatnak de csakis külső szűrővel.Én ekkorába nem tennék ilyen halakat.
2013. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Pendulum92 ***** válasza:

Esélytelen. Egy, hogy baromi igényes halak. Hidegvíziek, nem tudnád az igényeiket biztosítani. Nagyra nőnek, nem 50 literbe valók.

Ha te ilyen komplett életközösséget szeretnél, akkor az nem 50 literben fog kialakunli, hanem minimum egy 5-10 köbméteres tóban.


A guppikon kívül még van pár hal, amit lehetne tartani. Ha szereted az egyszerű, "szürke" halakat, akkor a csigasügereket tudom ajánlani. Érdekes viselkedésűek, ragadozók, de betonszűrés kell nekik, nem 2 levegőztető.


Én azt mondom, hogy bármit is akarsz tartani, olvass utána előbb az akvarisztikának.


www.akvarista.hu

www.akvaguru.hu

2013. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy te milyen szempontból gondolod egyszerűnek a magyarországon is előforduló élővízi halakat?
2013. okt. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Értem,hát köszi a válaszokat.

Szerintem akkor egy időre férreteszem ezt a kérdést 150+literes akváriumra se pénzem és talán helyem sem lenne

Az egyszerűbbet úgy gondoltam,hogy nem ilyen csilivili 'csicsás' 'aranytüskésszivárványoscsíkospöttyös mandarinhal' hanem olyan ami megtalálható egy egyszerű tóban

2013. okt. 30. 20:10
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért vannak olyan akváriumi halak is amelyek nem annyira szinesek. A díszhal infón keresgélhetsz.
2013. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nálam kb 6 naphal van 112 literben, meg még egy vlaami, lehet hogy razbóra, véletlenül azt is elhoztam.

Jófejek és szépek, és csapatban úsznak, annak ellenére, hogy elvileg nem csapathalak. És mondjuk a tóból úgyis jobb hogy elhoztam, bár szerintem sokat nem segítettem a tavon ezzel, de vissza dobni nem engedik. Csak kifogni lehet, örülnek ha kifogjuk őket.

2013. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

gyöngyházfényűek, ha lejjebb tekersz csináltam nagyobb képet róluk

[link]

2013. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Pendulum92 ***** válasza:

Van rengeteg nem csilivili hal a trópusiak közt is. Amúgy ha ilyen összeállításon gondolkodsz, inkább a 300-400 literesek felé nézelődj majd.


Ő a csigasügér: [link]

2013. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

Ha maradnék ennél az összeállításnál minimum mekkora akvárium kéne?Illetve milyen szűrőt,levegőztetőt,aljzatot,tárgyakat javasolnátok az akváriumba? Minden érdekelne mivel etethetném őket kezdetben majd később,lenne-e esély a szaporodásra és mindenféle.Sajnos még kezdő vagyok ebben remélem nem írtam nagy hülyeséget.Ez a csigasugér pedig nem néz ki rosszul,ahogy a naphalak sem :D

Köszi szépen előre is a válaszokat!

2013. okt. 31. 09:38
 10/17 anonim ***** válasza:
24%
A csigasügér a neked való én is kapok heteken belül 40literes akváriumomba 6dbot nekik elég egy 40-50literes is de ha akarsz szaporulatot talán 60-80jobb nekik.Viszont nekik valami házi külső minimum kell nálam is az lesz nekik.
2013. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!