Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kvarchomok mint aljzat? Van...

Kvarchomok mint aljzat? Van aki használja?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 21:09
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, lehettem volna konkrétabb is.

Szóval torokátum harcsa, Vörös karcsú díszmárna, anci, sepregető garnéla, néhány neon, és kolibri hal. Akvárium pedig 260 lier lenne. Köszönöm.

2013. okt. 30. 21:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze sokan. Minél fehérebb, annál jobban algásodik, ha van fény is mellé.
2013. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél drappot, ami homokszínű.
2013. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igaz az algát nehéz róla leszedni. Még a halaknak is.
2013. okt. 30. 21:17
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:
A növények, vagy halak szempontjábül kérdezed? A halaknak tökéletes, növényeknek sincs bajuk vele, kivéve az extra igényes, táptalajt, co2-t is igénylő fajok nem kedvelik. Meg algásodik.
2013. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Hát... szerintem neonhal szempontból nem jó az olyan aljzat, ami elvetemült módon visszaveri a fényt. Amúgy nem éles, tehát a nem túl finomszemcsés nem egy rossz dolog, csak idegesítő, ha nekikezd algásodni.
2013. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én dunaihomokot használok, ami egérszürek eredetileg, de egy vasfa van az akváriumba, és teljesen drappra szinezte a homokot, tényleg nagyon szép. Lehet szinezni tőzegkivonatottal is. Ha nem zavar a teás szín, akkor ajánlani tudom.

Maga a szűrke dunai homokot is jobban szeretem, mint a kvarcot, és a halak is jobban kedvelik. 10-szer mostam át, és nem főztem ki, csak vízelőkészítőt használtam.

2013. okt. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Dunára én is sokat járok. Van egy sziget ahol extra nagy szemcseméretű marosi homok van. Csak mindig elfelejtettem vödröt vinni magammal, a csónakba nem szívesen lapátolnám bele.

Köszönöm a válaszokat, kvarchomok nem lesz.

2013. nov. 1. 08:45
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Azzal mondjuk nem értek egyet, hogy nehéz róla leszedni az algát. Egy kicsit meg kell túrni a felszínét, és már nincs is rajta. Viszont az már annál idegesítőbb, hogy ezt nem elég heti egyszer megtenni. Harmatgyenge világítás mellé való.
2013. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!