Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sós vízi akvárium. Jó lesz így?

Sós vízi akvárium. Jó lesz így?

Figyelt kérdés

Tegnap már tettem fel pár kérdés ezzel kapcsolatban. A válaszok alapján így állítanám össze az akváriumot.

akvárium:45L

dekoráció,élőlények: csőféreg, 1 kg-körüli szárazkő, garnélák( úgy tudom, hogy a szárazkő is olyan szép lesz mint egy élő kő , ha jól beáll az akvárium biológia egyensúlya. De lehet , hogy férre vagyok informálva.)

Szűrés: egy 400L/h belső szűrő.

Talaj: kvarchomok, kb. 2-3cm.

Halakat nem raknék bele a kis hely miatt.

Szerintetek így jó lenne? Ha estleg tudtok valami élőlényt, vagy tanácsot kezdő tengeri akváriumosnak akkor annak örülnék mert igen csak kezdő vagyok. Ez lenne az első tengeri akváriumom.


2013. okt. 31. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet kapni élőtalajt, amibe már szoktak lenni kis állatok, és szerintem azt is lehet postázni, mert az ilyen 1 hónapig felhasználható, megnéztem a lejárati dátumát. Budapesten a Westendben a Kutsera díszállatban volt egy zacskó, 7 kilós élőtalaj. Tengerből kihalásztak egy adag talajt és bezacskózták. Ezt így lehetett kapni még 3 éve. Azóta nem néztem. Volt benne sok élő csiga és kis fehér tengericsillag, mindenféle kis apró biz-basz.
2013. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Okés, köszi
2013. okt. 31. 12:51
 3/12 A kérdező kommentje:
Szárazkőről mi a véleményed? Jó lenne?
2013. okt. 31. 12:54
 4/12 A kérdező kommentje:
A tiédbe van koral?
2013. okt. 31. 12:55
 5/12 reptoid ***** válasza:

Ha garnélákat raksz be, akkor mellé simán mehetne tarisznyarák is. Nyilván ezekből is van sokféle, ami nekem volt pont, azzal nem volt semmi gond, csak a Capnellat csócsálta meg néha.

Pisztoylrákot, sáskarakát is rakhatnál bele szerintem, bár ezek elég veszedelmes jószágok, lehet a garnélákra veszélyesek lennének. De önmagukban nagyon szépek.


Élőtalajt én is ajánlom, nekem is volt, én Szegedről rendeltem, szóval futár kihozza.

Szárazkő helyett én inkább élőkövet vennék valami friss szállítmányból. Hidd el, millió dolog él rajtuk, bennük. Egy ilyen kis akváriumba ezek is könnyen feltűnőek lehetnek. Gondolom, te írtál üzenetet is, tengeri sót a nagyobb halasboltokba kaphatsz. Vagy ahol van kiállítva tengeri akvárium. Webshopból is simán rendelhetsz.

2013. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 reptoid ***** válasza:
pisztolyrákot, sáskarákot
2013. okt. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, én írtam üzenetet. Köszi szépen a segítséget.
2013. okt. 31. 13:39
 8/12 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg van olyan kisfajta hal ami mehetne bele? De akkor rák meg más hal nem is lenne benne.
2013. okt. 31. 13:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Okinawa goby, talán. Annál kisebbet nem tudok, de szerintem 100 liter alatt nem kéne olyan halat venni.
2013. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

EVIOTA SP. (KORALLGÉB)

GOBIODON OKINAWAE (SÁRGA MINI GÉB)

GOBIODON RIVULATUS (PETTYES MINI GÉB)

ELACATINUS PUNCTICULATUS (PIROSFEJŰ GÉB)

ezek ráadásul nem túl drágák.

2013. okt. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!