Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok. Van...

Kezdő akvarista vagyok. Van ill. lesz egy 40 literes akváriumom. Karantén kialakítása?

Figyelt kérdés
Belátható, hogy egy akkora akvárium ez, amit pont, hogy karanténnak szoktak használni, de nincs pénzem külön akváriumra. Azonban belátom, hogy a karantén használata eléggé ajánlatos. Alternatívák, ajánlatok? Tapasztalatok, vélemények?
2013. okt. 31. 22:51
1 2
 1/11 Pendulum92 ***** válasza:
51%
Megbízható forrásból származó halak, alapos megfigyelés vásárlás előtt. Én ha vásárolok halak, előtte hetekig megfigyelem őket a boltban(ha addig el nem viszik őket). Persze én nem szoktam sietni a vásárlással, alaposan átgondolom, kialakítok több lehetséges összeállítást, mielőtt döntök.
2013. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nos, megbízható-e a forrás, az jó kérdés, sarki bolt, de nincs más halker. :) a városban, persze napi szinten járok egy közeli nagyvárosba (na jó, elmondom: Szfvárra), ahol pedig van...csak ugye emberi időben kéne hazaéni általában... Megfigyelés bajos lenne, főleg nanohalak esetén, úgyhogy attól el lehet tekinteni (vélemény a következőről: milyen mennyiségben befolyásolja leendő halacskám egészségét, ha előtte egy kb. 60 literes akváriumban tartották úgy 50 társával együtt? persze, ezek nanohalak, erről nem megfeledkezni) Ja, és igen: egy hal nanohal volta megkönnyítené valamilyen alternatív karantén kialakítását?
2013. okt. 31. 23:09
 3/11 Pendulum92 ***** válasza:
51%

Egy jó boltban az akváriumokban közös szűrést csinálnak, tehát az összes akvárium össze van kötve egy szűrőakváriummal.Ha nincs is ilyen ott, rövid ideig még szerintem nem gond.



ha mindenáron karatént akarsz csinálni, akkor én egy üvegtartályt, befőttesüveget, vagy bármit használnék, amit alá tudsz polcolni úgy, hogy a teteje egy vonalban legyen az akváriummal. Legjobb, ha alapból olyan magas.


üvegessel pl tudsz ragasztatni bármilyet 1-2 ezer forintért. Fogsz egy műanyag csövet, meg kicsi vízpumpát. Megszívod a csövet, az akváriumba dugva az egyik végét, amire tettél szúnyoghálót. Ezután ugye megy ki a víz a tartályba, de megáll, amint beállt a két vízszint. Ekkor beteszed a vízpumpát, és a legminimumra állítod a forgatást. Ezzel a vízminőség kiegyenlítő megoldással ugyanolyan vízminőség lesz a két tartályban. Persze ehhez már kell egy jól működő akvárium.


Ebbe a tartályba tudod beletenni ideiglenesen a megfigyelni kívánt halaidat.

2013. okt. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. okt. 31. 23:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen új akváriumot telepítesz, akkor fölösleges a karantén!
2013. nov. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A korallszirt akvarisztikában, ami egy elismert bolt, nem kötik össze az akváriumokat. Mindegyiknek külön meg van csinálva a szűrése jól. Ott egyszer rákérdeztem, azért állítom biztosra. Azt mondták, ha az egyik akváriumba bekerül egy beteg hal, nem kockáztatják hogy az összeset megfertőzze. Nem hülyültek meg.


A karantént sem szokás összekötni. A szó jelentése is tartalmazza, hogy el van szeparálva a többitől: [link]


Persze van ahol nagyon sok pici akvárium van, ott érdemes összekötni, csak azért, mert az a vízmennyiség túl kevés lenne a halaknak, ha egyenként hagynák, de ott is gondolom csak 5-ösével kötik. Most csak mondtam valamit, de az biztos hogy nem az összeset.

2013. nov. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, én nem olvastam az eddigi válaszokat, természetesen egy karantén akváriumot nem lehet összekötni a rendessel, minden funkcióját elveszti.

De egy 40 literesbe úgyis 1, max 2féle hal fér el, amit 1-2 lépésben be kell tenni az akváriumba, szóval tök fölösleges a karantén.

2013. nov. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát igen, ennél az, tényleg
2013. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ok, rendben. Csak azért nem szeretném, ha először beleteszek mondjuk 2 hím guppit, aztán a következő betelepítéskor mondjuk 3 db istentudjamit, amik közül az egyik beteg, és ez a betegség átterjedne a 2 guppira, aki már megszerettem, és kinyiffanna mind az 5 db.
2013. nov. 1. 10:37
 10/11 Platypus ***** válasza:

Ha ugyanonnan veszed az összes halat, pár hét különbséggel, ahogy betelepítéskor ideális, akkor fölösleges a karantén. Ha hónapok múlva akarsz hozni új halakat, vagy több boltból, akkor viszont erősen ajánlott.


A magyar boltokban nem ügyelnek az akváriumok elszeparálására, ugyanazzal a hálóval nyúlkálnak bennük, nem fertőtlenítik a kezüket meg hasonlók. Ami egy boltban egy akváriumban van, az van a többiben is. Így nem sok értelme van a karanténnak sem. Viszont a különböző boltok különböző fertőzéseket hordozhatnak, meg hosszabb idő alatt is sok minden változhat.

2013. nov. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!