Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amandalazac és endler vagy...

Amandalazac és endler vagy sima guppi tartható együtt, azonos körülmények között egy 40 literes akváriumban? Esetleg egy dánió is?

Figyelt kérdés
Mármint most ne a számukat nézzük! Legyenek mondjuk összesen hatan! Pl. mindegyikből kettő. De. Azonos körülmények között tarthatóak-e, és ha igen, kb. melyek ezek? Megtűrik egymást? Milyen neműeket rakhatok össze? Védik a területüket? Etethetők-e ugyanolyan kajával, ha igen, kb. milyennel, milyenekkel? Milyen mennyiségű, sűrűségű növényzetet igényelnek? Fontos: kezdő vagyok, szóval nem biztos, hogy nagyon tudom javítgatni a vízminőséget, pl. lágyítás, savasság... tehát olyan kéne, amelyik nem igényes, és kisebb-nagyobb ingadozásokat is képes elviselni, főleg, mert ez egy 40 literes akvárium, ami nem pont stabil.
2013. nov. 1. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én az endlert ajánlanám. Nem jó ilyen kis helyen keverni a fajokat. Olyan elosztás hogy 2-2 nagyon rossz! Ezek csapathalak, azt szeretik ha sokan vannak. Talán az működne, hogy 4 endler hím+3 sima guppi. Más felállást vegyesen nem tudok mondani csak egyfajost. Válasz a többi kérdésre. Megtűrik egymást, nem területvédő egyik sem.Csak hímeket tegyél. Mindenképpen fagyasztott kajákkal etess heti 1-2x lemezes. Gondolom gyári szetted van amiben elég tré a világítás ezért csak alacsony fényigényű növényeid lehetnek pl: Anubias, Microsorum, Cryptocorine wendtii. Heti 30% vízcsere állott csapvízzel, semmi különleges vízigényük nincs.
2013. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A zebradániónak meg 70 liter kell.
2013. nov. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A dánió rajhal, egyáltalán nem tartható belőle 1, meg 2, meg 3 sem, 6-8 db a minimum.

De az se 40 literben, mert azok szinte csak fent mozognak, és nekik az alapterület számít, az meg 40 liternek túl kicsi.

Endleg meg sima szivárványos tartható 40 literben, de én vagy az egyiket, vagy a másikat tartanám. És szigorúan csakis hímeket.

Ha többféle halat akarsz, akkor tartsál mondjuk 4 hím guppit, meg 4 törpe páncélos harcsát, azok nem veszik el egymás életterét.

De alapszabály, hogy inkább kevesebb fajtából kell többet tartani, nm fordítva. 40 liter pedig nem igazán alkalmas több fajta hal tartására.

Esetleg ennyit lehet csinálni, vagy ehhez hasonló szerényebb összetételt, mint amit írtam.

2013. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A guppiknak növényi eredetű kaja is kell.
2013. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az amadnalazac szintén rajhal, annyi kell belőlük, (8-10 db) hogy a mellé nem tudsz mást tenni 40 literbe.
2013. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Garnélát mondjuk tehetne amandák mellé, de azoknak kell koha.
2013. nov. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tehát egy másik: neonhal (bár tudom, neki is nagyobb alapter. kéne) mondjuk 6 db, mellé meg valami, ami két példányban is megvan, és ti javasoljátok? Persze olyat, ami mondom, 2 példányban is elvan, és nem nagyok az igényei... Tudnátok még alacsony fényigényű növényeket írni vagy linkelni?
2013. nov. 1. 12:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Neont nem tehetsz bele. Már csak azért sem mert 6 db nem csapat (náluk). Szerintem maradj az endlereknél. Anubiasból több faj van! de tehetsz bele jávai mohát meg gömbmohát is.
2013. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, előbbi válaszoló!

Szóval, I have to say, and you have to understand, that: nem szeretnék feltétlenül csak egy halfajtát tartani... :_(

Tudjátok, kezdő vagyok, és egy faj... oké, tudom, ha nekik nem jó, nem csinálom, de jó lenne, ha találnátok nekem olyan két fajt, akik megvannak egymással, és kb. 4-4 db. belőlük már elég, hogy magukat jól érezhessék, term. ezt mind egy 40 literes akváriumban, ami ugye nagy nehézség, de... Egyébként, [link] itten például nagyon tetszene a dánió kül. fajtái, az amandalazac, persze ezek nem pont jók arra az összeállításra, amit mondtam... Szóval: bármi ötlet, hogy 8 halba belezsúfoljunk 2 fajt és ők se legyenek szomorúak emiatt?

2013. nov. 1. 13:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Leírtam, ott van a 3. válaszban egy lehetőség. Hím guppi, és törpe páncélosharcsa.
2013. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!