Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akvárium megvilágításá...

Tengeri akvárium megvilágítására a led-csík jó?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 16:59
 1/6 reptoid ***** válasza:

Kicsit konkrétabban?


Milyen ledek, mit akarsz velük világítani, milyen mélységben, hány leddel?

2013. nov. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát kicsi korallos akváriumot szeretnék vele megvilágítani kb. 35-40cm mély. Megmondom őszintén sima led csíkra gondoltam nem tudom ,hogy hány led van benne.
2013. nov. 1. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Korallokhoz az gyenge lenne szerintem, meg akkor 10 000 K-s hidegfehér kéne és mellé egy sor kék led.


Ha lehetne nálunk ilyet kapni, ez szerintem jobb lenne:

[link]

Light-Nano-Marine-Coral-Reef-Cichlid-Lunar-45-cm-

De Magyarországon nincsenek ilyen jobbfajta ledes akváriumlámpák.

2013. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 reptoid ***** válasza:

Követelező kérdés: lágy vagy kőkorralok?


Egyébként én azt mondom felejtsd el. A led szalagok hűtését nem tudod rendesen megoldani, emiatt 1-2 hónap alatt drasztikusan leesik a fényerejük, utána meg kuka az egész, ha korallokat akarsz tartani, a halaknak persze töknyolc.


Ha mindenképp ledet szeretnél, akkor egyesével kell beépítened őket, hiszen így tudod a kék és fehér ledek arányát optimálisra belőni. A szalagon - még ha jó is lenne minden-, akkor is egy adott távolságra vannak a ledek, amik nem biztos, hogy optimálisak az akváriumodhoz. Ugye figyelni kell, hogy mire leér a vízbe a fény, nagyjából fedjék egymást a különálló ledek fénysugarai. Lencsék nélkül 120 fokban sugároznak, de ezzel egy csomót pocsékolsz, vagy ha közel rakod a vízhez, akkor szétégeti a korallokat. Lencsékkel össze lehet szűkíteni a sugárzási szöget, de akkor meg közelebb kell rakni a ledeket egymáshoz, mert hülyén fog mutatni 50 kis pici sáv az akváriumban.


Szóval macerásabb ez, mint elsőre tűnik.


Ha kész gyári cuccot szeretnél venni, akkor ezek a legjobbak most:

[link]

[link]


Ha magadnak szeretnél barkácsolni, akkor:

Hűtés: Egy 1 W-os led hűtéséhez legalább 50 cm^2 felület használnék. Így nézegess hűtőbordákat.

[link]

[link]


Áramellátás: a PC-tápos megoldás szintén eléggé led gyilkos megoldás, úgyhogy egy led áramgenerátor is kell.


Led: 1, 3 vagy 5 W-os ledek. Én a 3 W-os Cree ledeket ajánlom.


Még olvasgatni:

[link]

[link]

[link]


Kompletten nézelődni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2013. nov. 1. 18:57
 6/6 anonim válasza:
Egy sima egyszerű IP védettségű elég, csak zsugorcsövezd le a végeit. A szín vagy hideg-meleg az rajtad áll. Én pl kékkel csináltam egy háznál és az is szépen mutatott......
2013. nov. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!