Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényeket akváriumba telepíté...

Növényeket akváriumba telepítéskor le kell mosni kálium-permanganát-oldattal?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 20:48
1 2
 1/12 Pendulum92 ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy simán nem lehet kapni már.
2013. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy nem kell.
2013. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De pl. csigákat úgy tudom kiszűrni, hogy vannak-e rajta, hogy beteszem egy vödörbe (l. karantén), és ott legyünnek majd róla, ekkor a csigákkal nem tudom még mit csinálok, a növény vizébe meg teszek egy kis gyógyszertárban kapható kálium-permanganátot, ami kinyiffantja a parazitákat, meg ilyesmiket (mert nem bízok a sarki boltban) és utána hagyom ázni egy kicsit, majd
2013. nov. 1. 21:19
 4/12 A kérdező kommentje:
pedig átteszem az akváriumba, ugye?
2013. nov. 1. 21:20
 5/12 Pendulum92 ***** válasza:
Ártani nem árthat.
2013. nov. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké. Kb. mennyi időt töltsön csigalemászási és mennyi időt kálium-permanganátos oldatban?
2013. nov. 2. 00:17
 7/12 Ricsikee1997 ***** válasza:
hát én nem tenném a helyedben inkább az akváriumi víz azonos hőfokú vízzel leöblíteném tusolóval vagy folyóvíz alatt és mehet bele az akiba.
2013. nov. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pendulum92 ***** válasza:
Miért félsz ennyire a csigáktól? A legtöbb nem eszik növényt. Azért alakult ki a tévhit, mert az elpusztuló növényi részeket, korhadékokat eszik. Sokan észre sem veszik, hogy pusztul a növényük, a csigák meg kieszik/leeszik ezt a részt, és azt hiszi az akvarista, hogy a csigája ette meg a növényt. nekem elég sok postakürt csigám van pl, és algán és korhadékon kívül mást még nem láttam, hogy ennének. nem is alkalmas rá a szájuk.
2013. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
Ha van még otthon dugi permanganát készleted, akkor nyugodtan csináld, ártani nem árt. De kapni az nem fogsz. Pár éve szigorúan engedélyköteles cucc lett, mert állítólag valami drog gyártásához is felhasználható.
2013. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Áhá, értem. Akkor nem csinálom. Csigáktól azért félek, mert állítólag nagyon elszaporodnak, és oké, hogy nem eszik meg a növényeimet, de nem szeretnék milliónyi-egy kis csigát az akváriumomban. Elég 2-3 nagy zebracsiga is. És biztos az a szappanos víz? Akvarista.hu szerint akváriumba kerülve beláthatatlan következményekkel járhat (bár, ha leöblítem rendesen...)
2013. nov. 2. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!