Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem tudom, a neonhalak nagyon...

Kapitánylulu kérdése:

Nem tudom, a neonhalak nagyon forognak a vízben, miért?

Figyelt kérdés
120 l akvárium ,első akváriumom kb 2 hete kezdtem bele de nem tudom h mi a bajuk mára meghalt egy neonhal csak körbe körbe forognak nincs rajtuk penész se külsőleg észrevehető dolog kicsit halványabbak a kelleténél de amúgy minden normális náluk...van még mellette 2 vitorláshal 2 páncélosharcsa és 2 pleco, most cseréltem nekik vizet kb 20 litert.
2013. nov. 2. 08:42
1 2
 1/14 Ricsikee1997 ***** válasza:
52%
3-4 hét előjáratás volt? szűrésed mennyi?
2013. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Pendulum92 ***** válasza:

Ha 2 hete kezdtél bele, gondolom a halak is egyből bekerültek. Ugye kezdetben az akvárium átmegy bizonyos szakaszokon, ahol egyes anyagok feldúsulnak, mivel még nincs kialakult baktériumközösséged.Így eze ka feldúsulú anyagok legyengítik, megölik a halaidat. Ez történik éppen.


De még itt nincs vége. Ha túl is élik ezt a szakaszt, ha gyenge a szűrőd, és nem tudja lebontani az ammóniát, akkor további pusztulásokra kell számítanod.

2013. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Pendulum92 ***** válasza:

Nitrit


Optimális szűrés esetén a nitrit mennyisége nem számottevő az akváriumban, a teszt nullát mutat. A szűrőbaktériumok anyagcseréje hozza létre, és más baktériumok tovább is alakítják nitráttá. 0,2 mg/litertől okoz problémát, 2,5 mg/liter fölött súlyos mérgezést. Nitritmérgezés tipikusan túl korán telepített akváriumokban fordul elő. A nitrit bejut a halak vérébe, és akadályozza a vörösvértesteket az oxigén szállításában. A kopoltyúkon keresztül alacsonyabb pH értékeknél jut be könnyen ez a vegyület. A víz alacsony kloridion koncentrációja esetén a halak fokozottan ki vannak téve a nitrit káros hatásainak. A mérgezett hal vére barnássá válik, ami a kopoltyúkon is észrevehető.

2013. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pendulum92 ***** válasza:
2013. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1 hét előjáratás volt, de érdekes h csak a neonok forognak meg csak azok vannak rosszul...?szűrésem kiváló.....azzal tuti nincs gond, növényből van 2 db az kb 12 szál....ja és a halakon egyáltalán nicsenek barna jelek...

De mit csináljak akkkor takarítsam a szűrőt mindennap vagy mégtöbb vizet cseréljek??? vagy mit tehetnék h ne haljanak meg..??? vagy ha mégis ilyen nitrit bajuk lenne akkor az megölheti a többi halamat is???

előre is köszi a segítséget

2013. nov. 2. 10:39
 6/14 A kérdező kommentje:
Esetleg emeljem meg a hőfokot??? most 25°C tegnap vettem lejjeb..28°C-os volt a víz de mondták h lehet h melegük van de nem hiszem h az lenne a bajuk....vagy ha még nincs annyi baktérium a vízben akk melegebb víz kell nekik?
2013. nov. 2. 10:50
 7/14 anonim ***** válasza:
A meleg vizet nem szeretik a neonok, lehet az a baj. Viszont az egy hét előjáratás rettentő kevés. Amúgy milyen szűrőd van ha megkérdezhetem?
2013. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
2013. nov. 2. 13:09
 9/14 anonim ***** válasza:

plecónak nagyon kicsi lesz az az akvárium

amúgy tényleg 1 hétnél tovább kellett volna járatni

2013. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
talán még a vitorlásoknak is kicsi.
2013. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!