Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem tudom, a neonhalak nagyon...

Kapitánylulu kérdése:

Nem tudom, a neonhalak nagyon forognak a vízben, miért?

Figyelt kérdés
120 l akvárium ,első akváriumom kb 2 hete kezdtem bele de nem tudom h mi a bajuk mára meghalt egy neonhal csak körbe körbe forognak nincs rajtuk penész se külsőleg észrevehető dolog kicsit halványabbak a kelleténél de amúgy minden normális náluk...van még mellette 2 vitorláshal 2 páncélosharcsa és 2 pleco, most cseréltem nekik vizet kb 20 litert.
2013. nov. 2. 08:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Dehogy lesz kicsi!!! Pont elég nekik!!!!Addigra amire megnőnek lesz másik akvárium..:D
2013. nov. 2. 13:19
 12/14 A kérdező kommentje:

A kérdéseimre várom a választ...másra nem vagyok kíváncsi...

Szerintetek egy kis só jót tenne nekik???

2013. nov. 2. 13:26
 13/14 Pendulum92 ***** válasza:

Írtad, hogy kiváló szűrésed van... Hát, ki kell, hogy ábrándítsalak, nem hogy jó szűrésed sincs, kb semmit nem ér a szűrőd ekkora akváriumba...


Az 1 hetes járatás nem elég. Azért a neonok döglődnek előbb, mert ők a legérzékenyebbek a csapatból.


Igazából mostmár amit tehetsz: 2 naponta 20% vízcsere, vegyél baktériumkultúrát is esetleg, és etess keveset. És ruházz be egy normális, külső szűrőre.

2013. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Pendulum92 ***** válasza:
Egy pár evőkanál sót rakhatsz még esetleg, mert ha jól tudom, a klorid ionok csökkentik a nitrit felszívódását.
2013. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!