Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? HELPPPPPPPPPP

Mit tegyek? HELPPPPPPPPPP

Figyelt kérdés
Van egy 112 litteres akimba 1 anci egy kék és egy arany gurámi a kék csak egyhelyben van a felszin közelébe amikor kopogok neki egy kicsit az üvegen elúszik de egész nap ez van már 1 hete.Ammóniamérgezésre gyanakodtam de a másik kettő vigan uszkál teljes vízcserét csináltam.Mmostis ugyanez a helyzet(Helyesírásért bocsi.)

2013. nov. 2. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ne kopogj nekik, mert azt nem szeretik a halak.
2013. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, most meg az alján ül :S
2013. nov. 2. 17:20
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:

Milyen szűrőd van?


Teljes vízcserét soha ne csinálj, mivel a halak nem szereti ka hirtelen vízértékváltozásokat.

2013. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért ne csináljak?Olvasd el mit kell tenni amóniamérgezés esetén ;)
2013. nov. 2. 17:41
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:
Tényleg minél gyorsabbabn meg kell szabadulni az ammóniától, de ha valami vízérték hirtelen megváltozik, akkor beledögölhetnek a halak a gyorssegítségedbe, így én inkább sűrűbben, de kevesebbet cserélnék le, és rágyúrnék a biológiai szűrésemre. Tehát csak hirtelen az egészet veszélyes.
2013. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne venned olyan készletet, amivel a víz értékeit lehet mérni. Én még nem használtam, de mivel nem tűnsz gyakorlottnak, ezért talán érdemes lenne...


Teljes vízcserét egyébként tényleg nem szoktak sűrűn, de ha nagyon szennyezett a víz, akkor lehet. Viszont ezt ne ismételgesd sűrűn, mert megdöglenek a halaid.


Vannak növények? Került bele mostanában (1-2) napon belül új tárgy vagy növény vagy bármi?

2013. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!