Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem szerték nitrit, ammónia,...

Nem szerték nitrit, ammónia, és nitármérgezésben elhunyt halakat. Egy: melyiket lenne legfontosabb mérni? Kettő: az a cucc odalent [link] használható, jobb-e mint egy papírteszt, meg hasonlók.

Figyelt kérdés
[link] ja és ha papír, milyen típus, márka?
2013. nov. 2. 18:50
1 2 3
 21/29 Pendulum92 ***** válasza:

Ja, így már oké.


Egy tipp a könyebb babráláshoz: Egy merev PVC -csövet vezess végig az egészen, és akkor úgy tudod ki-behúzgálni a műanyag csöveket azon keresztül, hogy az egészet meg kéne bontani.

2013. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, asszem 1-2 hét és elkezdem beszerezni az alapanyagokat. Amúgy az 5 litereshez (remélem, elég az is egy 40-eshez, de korrigáljatok ki, mert az eredeti nem nekem szólt) milyen szivattyú lenne ajánlott, ami halk is, jó is?
2013. nov. 4. 20:10
 23/29 anonim ***** válasza:

Csak a eheim compactot próbáltam, az nem rossz, egy hét alatt megtanultam aludni tőle 2m éterre. Azért muszály hogy létezzen jobb tőle, majd valaki ideírja. Szerintem azt a tipust csináld amit leirtam, hogy az ideális. Úgy nézd, hogy legyen benne 1l siporax. A szivacsréteg 2x3cm. Szerintem elég lesz az 5liter. Mindenképp alúlról fölfelé haladjon a víz, mert így van üllepítés.

Milyen magas az akváriumod?

2013. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
40 centi, de vízszint-kiegyenlítést megoldom egy magasítással.
2013. nov. 4. 20:43
 25/29 Pendulum92 ***** válasza:

5 literes tartályba, ha befőttesüveg, olyan 3-4 liter szűrőanyag fér. Doszta elég 40 liter megszűrésére.


Attól fögg, hogy milyen szivattyú kell, hogy raksz-e pluszba belső szűrőt, vagy csak a külső lesz. Az én 72 literesemet csak a házi külsőm szűrő nagyon jó eredménnyel.


Nálam pl. a sera fil 120 belső szűrő pumpája van benne, kicsit búg, de nem vészes, pár méterről csak akkor hallod, ha nagyon fülelsz. Nem kell ezektől félni. Hallani rémhíreket, hogy egyes szivattyúk zúgnak, mint egy traktor, de én olyannal még nem találkoztam.


Ha tuti halkat akarsz, akkor vegyél használtan egy aquael fan 1-et vagy fan2-t, teszteltem, hangtalan. Tökéletes lesz, mert csak a pumpafeje fog kelleni.

2013. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Belső szűrő lesz, aquel fan 1 ára is elég jó, lehet, hogy kinézek egyet magamnak (bár egyelőre még meg sincs az akvárium...). % liter, ok, szűrőanyag, ok, izé...ehhez most nincs több hozzákérdeznivalóm...
2013. nov. 4. 20:52
 27/29 A kérdező kommentje:
De máshoz van: ha nem búg, zakatol a szűrő, ok, csak az ágyam kb. 1,5 méterre lesz az akváriumtól (ill. fordítva), ezért ugye...mindegy, aludni tudok én a reggelente jövő pékségeskocsi zenéjétől, a kukásautótól is, meg az ébresztőórától is...
2013. nov. 4. 20:54
 28/29 Pendulum92 ***** válasza:
Az aquael fan-1 önmagában nem a legcsúcsszuperebb szűrő... Ha csak belsőt akarsz, akkor inkább Eheim aquacorner 60.
2013. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Külömben ha 50*25*40es az akváriumod, az akkor 50liter.

40cm magasra csinálod a szűrőtartályt is, akkor biztos elég lesz egy 18cm-s belső átmérőjű cső, a 300l/h mellett.


Én egy 50literesbe nem hagynék technikát, hanem csináltatnék üvegessel egy legalább kétcellás szűrőtartályt. Ha már ott vírít egy oldalpolcos szűrő az tank mellett, akkor legyen benne minden. Az én 100literesemhez is csinálok egy olyat, amibe belerakhatom a melegítőt, mert nagyon idegesít.


A vizuális élményt és a halak egészségét kell számon tartani. Tehát jó technikát alkalmazni, és azt jól eldugni.

2013. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!