Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új hal vétele: mit kérdezzünk?

Új hal vétele: mit kérdezzünk?

Figyelt kérdés
Amit tudok, azt írom, légyszi egészítsétek ki: ugye a hl fajtájának személyes beazonosítása után (ugye boltosnéni szerint minden hal igénytelen, csapvízben tartható, ennél nagyobbra nem növő fajta) tudjuk annak tulajdonságait, így azt felesleges megkérdezni, úgyis a fentieket fogja mondani. Tehát ezeken kívül megkérdezzük: milyen paraméterű vízben vannak tartva az üzletben, mivel etette őket idáig, hogy nálam is egyenek (bár, ha éhesek, (s egy hal mindig éhes) megeszik előbb-utóbb, ha másfélét adok is nekik, nem?). Azért poénból ég meg fogom kérdezni, hogy HÁNY ÉV RÁ A GARANCIA? :D És, hogy, égatő szükség esetén visszaveszik-e a halaimat, ha pl. mittomén összetörne az akvárium, vagy ilyesmi. (különben nem igazán élnék túl az ilyesmi eseményt)
2013. nov. 3. 10:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt a h***séget opcionális elolvasni odafent (lehet, hogy már későn szólok), bőven elég a kérdésre válaszolni, ja és nézem át a kérdéseket, megy mindenhová a zöld kezecske! És persze, ami az én szememben többet ér, köszönök szépen minden eddigi és további segítséget!
2013. nov. 3. 10:02
 2/17 A kérdező kommentje:
Te jó ég, ti hány választ adtatok idáig?! Neolamprologus01-en sikerült az összes válasza "lájkolásával" egy százalékot húznom, a többieken meg sem látszik...
2013. nov. 3. 10:23
 3/17 anonim ***** válasza:

Semmit se kérdezz, mit kérdeznél egy eladótól, hogy kell kitölteni az áfás számlát?


Független forrásból nézz utána a tartandó halak igényeinek, természetes életkörülményeinek, és azokat a feltételeket teremtsd meg az akváriumban. Vízértékekben, élelemben, társításban...

2013. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Megkérdezheted honnan vannak meg mivel etetik talán meg is mondják.Vízértéket tuti nem is mérnek meg sokhelyen nem is értenek hozzá.Valamint jobb ha nem is tudod a vízértékeket gondolhatod ha van egy 70literes akváriumba 150neonhal meg 50 dánió .....belsővel persze mert külsőre nem tellik
2013. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ez az oka egyébként hogy ha hazaviszed a tiszta vízbe sokkot kap sokszor a hal mert állati sokan voltak.
2013. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Harmadik, más értelemben első: arra nem is gondoltam, elég durva lenne, ha a boltosnéni elárulná a tényleges igényeit egy halnak...
2013. nov. 3. 10:50
 7/17 A kérdező kommentje:
Háát, ha 2 órás periódusban teszed bele, csak megszokja... reménykedem...
2013. nov. 3. 10:51
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyébként a százalék azért nem megy könnyen mert nekem 11oldal megválaszoltam van akkor gondolhatod mennyi van hablénak meg platypusnak :D
2013. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hááát, igen...
2013. nov. 3. 10:52
 10/17 anonim ***** válasza:

Van aki hosszú évek óta válaszolgat, és nem csak akvarisztika témakörben. Pár napos fel-le pontozgatás meg se kottyan, de azért jól esik.

Sok kicsi sokra megy, mert attól hogy nem látszik, azért azt is számolják, és az is számít.


Nem beszélve arról, ha mondjuk 4-5 ember pontoz, és kiírja, hogy x %-ban hasznos a válasz, akkor mások is el tudják dönteni, mennyire hasznos. Mondjuk egy 0-s, vagy egy 100%-os válasz.

2013. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!