Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Belekezdenék az 1. sügeres...

Belekezdenék az 1. sügeres akváriumomba szerintetek így jó lenne?

Figyelt kérdés

akváriumnak [link]

világításnak megfelelne a gyári nem ? nővények ugysem lesznek...

szűrőnek [link]

aljzatnak sóder

már csak azt nem tudom hogy milyen halak menjenek bele

adnátok ötleteket?

meg pár tanácsot hogy mire érdemes odafigyelni


2013. nov. 3. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A sügerek szeretik a homokot inkább az a jellemző talajnak.A szűrő jó ha veszel bele siporaxot és ebbe az akváriumba nem tehetsz nagy sügereket max csigasügereket és törpesügereket azoknak meg nem kell olyan óriási szűrő mivel lényegesebben kevesebbet koszolnak mint a nagyobbak.(de ha mondjuk egy nagy csigasügér kolóniát szeretnél akkor nem ártana nagyobb külső)
2013. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát én nem gondolkoztam ezen de egy nagy kolóniát nem akarok 3-4 re gondoltam

de a homok talajon gondolkoztam csak nem merném mert félek hogy a szűrő beszívja és eltömődik de lehet teszek bele egy nagyobb szemcsés kvarchomokot akkor

2013. nov. 3. 13:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Ebben csigasügereket vagy egy Neolamprologus buescheri párt tarthatsz. Esetleg 2 pár Neolamprologus savoryt de ez nehezen beszerezhető.
2013. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
megpróbálo beszerezni a Neolamprologus-t nagyon megtetszett :Dköszi
2013. nov. 3. 16:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ilyen méretű akvárium (bruttó 96liter) amiben lesz kb. 70 liter tényleges víz, eléggé behatárolja, hogy milyen sügereket tehetsz bele.

Max a dél-amerikai törpesügerek, a nílusi törpe szájköltő sügér vagy a tanganyika tavi csigasügerek, esetleg valami kisebb kemény felületre ikrázó.


A világítás megfelelő, növényt viszont nyugodtan tehetsz bele, amik ebbe az akváriumba mennek sügerek, kedvelik a növényeket. Persze ne túl sokat, de kisebb anubias, vagy vallisneria vagy lándzsás vízipáfrány, esetleg jávai moha mehet bele nyugodtan.


A sódert felejtsd el szerintem, kvarchomokot tegyél bele, apró szemcseméretűt. Főleg ha a csigasügerek mellett döntesz, mert ők a sódert nem tudják pakolni, amit viszont imádnak. A dél amerikai sügerek is jobban kedvelik a kvarchomokot.


A szűrő megfelelő.

2013. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

jaj bocsi nem azt linkeltem amit akartam bár mondjuk sokat nem számít 125 lityós lesz

ebbe már mehet a Neolamprologus most nagyon megtetszett amúgy nehéz őket tartani?

2013. nov. 3. 17:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Melyik neolamprologusra gondolsz?

Igénytelen halak, már ha betartod az alapvető szabályokat. Viszont egy 125 literes (sőt, még nagyobb akváriumban is) ha egy hím és egy nőstény párba áll, akkor gyakorlatilag kisajátítják az egész akváriumot és rajtuk kívül nem tűrnek meg fajtabelit, sőt, nagyon mást sem és csak néhány keményebb fajta bírná ki a zaklatásukat (torpedósügér, kisebb vadászsügér, keményebb csigasügér).

2013. nov. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Neolamprologus buescheri-ra gondoltam de megmondom őszintén hogy én gondoltam hogy max 3-4 hal semmi több azért nem akarok csigasügeret sem mert nekem nagy lenne az akváriumban a nyüzsi

de diszhal.info-n úgy volt hogy 1 hímehez 2-3 nőstény

akkor az nem is lenne jó ha 2 nőstényt tennék meg 1 hímet 1be

2013. nov. 3. 17:42
 9/11 anonim ***** válasza:
1h +1-2-3 n is mehet.Csigasügerekből ekkorába mehet 25-30szerintem ha jobb a szűrés.
2013. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Buescheri után akvarista.hu-n nézelődj, boltban valószínűleg nem lesz, bár a nagyobbakban érdemes megnézni.
2013. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!