Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztult el már 3 gurámim?

Miért pusztult el már 3 gurámim?

Figyelt kérdés

112literes akvárium már kb.3 hónapja. Az elején voltak gondok sok hal megdöglött de aztán úgy tünt rendeződött minden. Akik mindent túléltek: 1tűzgurámi(him),1algázógéb,1plekó,1dánió,2neonhal, 3serpalazac,1ezüstmolly,2wagtail platti. És a 18 baba platti akik mindent túléltek!!!

Kb 2 hete vettem 2 gyöngy gurámit és 2 kék gurámit.

Rá 4 napra 1 gyöngy meghalt(az egyik tapogatója részben hiányzott,igy vettem de csak itthon láttam meg ez közre játszhatott-e)

Erre még rá 2-3 napra 1 kékgurámi is meghalt.

És ma még egy döglődik(kékgurámi, kb.2 hete van itt)

Mindnél egyforma tünet: mintha részeg lenne. A múltkorinál vártam kicsit mi lesz de alig fél óra múlva amikor ki akartam venni egy külön edénybe, már a hálóban nem mozgott.

Most kb negyed órája láttam meg hogy furán úszik ,kivettem de ez még fickándozott mikor hozzáért a háló. kb 29-30 fokos tiszta vizben van egy nagyobb fagyis kupában, hát szerintem nem sok van hátra neki... :(

Mitől lehet ez -ezek???

Kb 5 napja vettünk 2 picike foltos törpeharcsát és egy lány bettát. Eddig ők is és a "régiek" is jól vannak.

Vizcsere hetente 25-30l. Épp tegnap.

Volt egy darakórunk is még a gurámik előtt...

Hőfok 26-27.

Szűrés gyenege gyári szett, claro1000.

Növények vannak, fény 2x18w.

Annyi "ujdonság" volt hogy co2 táptablettát kezdtem használni 3 naponta 3 tablettát (az 5 helyett) ez volt 2x.

Ez okozhatta?

Enni száraz tetra pro menüt és fagyasztott vegyes bolha izéket kapnak felváltva.

Köszi minden választ !!!



2013. nov. 5. 09:27
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:

A co2 tabletta tudomásom szerint veszélyes, nagyon ingadozik tőle a szint. Akár ez is okozhatta. Inkább easy carbot adagolj óvatosan.


A másik tippem a mérgezés valamelyik nitrogénvegyület által, a gyenge szűrődből kifolyólag. Inkább arra költs, mint halakra, amik előbb utóbb így meg fognak dögleni.

2013. nov. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kzs ***** válasza:

A halak viselkedéséből ítélve mérgezésről van szó.

Milyenek a vízértékek? (pH, GH, KH)

Milyen vízzel cserélsz vizet?

Jó lenne ha ezekre válaszolnál.


Ja, a szűrőd tényleg gyenge: ez is közrejátszhat a pusztulásban.


"OFF": nagyon rosszul válogattad össze a halakat! Nem minden halfaj tehető össze, és sok mindent kell figyelembe venni az összeállításnál.

Ellenkező esetben stressz jöhet létre, ami egyenes út a betegségek felé (pl. darakór).

2013. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Állott csap vizzel cserélem a vizet.

Nincs semmilyen tesztem.

Melyik hal nem jó melyikhez? Miért?

2013. nov. 5. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez így túl sok faj ekkora helyre, ráadásul csapathalakat tartasz egyedül. Valószínűleg az ammónia vagy a nitrit halmozódott fel a gyenge szűrés és túl sok hal miatt. Szerintem a halaid jó részét add el, és 2-3 fajból válogass.
2013. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kzs ***** válasza:

Állott csapvíz... na akkor ITT az egyik bajforrás.

Ugyanis ha megméred a csapvíz értékeit, 8pH is lehet.


Ez már súrolja az elviselhetőség határát (az ilyen vízben nem jól vannak, hanem "még" elvannak). De van amelyik már ezt sem bírja. Ha ennél több, lúgmérgezés.


Azonkívül van porlasztó a cserevízben? Mert kéne. A porlasztott oxigén nemcsak hogy felgyorsítja a klórtalanítást, hanem nem hagyja, hogy egysejtűek és más egyéb káros mikroszkópikus lények megtelepedjenek a vízben).

---------------

Halak...

Kicsit utánanézhetnél, mekkora (és milyen) vizet igényelnek a halak. És milyen viselkedésűek.


Mindegyik pontylazac és dánió erősen csapathal, erősen társigénnyel. NEM 2-3 db, hanem mindegyikből 6-tól felfelé!


Azonkívül: mindegyik halad melegvizi, kivéve a neonhalat, mert annak hidegebb víz kell.


A 3 serpalazacodnak se elég az, amennyien vannak, ehelyett elkezdenek foglalkozni a gurámikkal... merthogy a serpalazacnak - ha kevesen vannak - megvan ez a ronda tulajdonsága.


Plekó NEM 112 literbe való!


Mindig a következőket vedd figyelembe:

El kell döntened:

- kicsi vagy nagy halakat szeretnél

- békés vagy agresszívakat

- élénk vagy nyugodtakat

- mindenevő, növényevő vagy ragadozókat

- lágy, középkemény, vagy kemény vízben élőket

- párban vagy csapatban élőket (2-3 db NEM csapat)

- hidegvizi, vagy melegvizi halakat?


Elég színes halkavalkádot csináltál, igazi egyveleg. És minthogy - hely hiányában (hiszen 112 literes az aksi) NEM lehet mindegyikből csapatot tartani.


Kevesen vannak, emiatt stresszhelyzet alakul ki, ami miatt csak idő kérdése, mikor robban ki egy darakór a halaid közt!


Inkább tarts kevés fajból sokat, mint fordítva: sok fajból keveset.

----------------

De egyelőre a vizet kéne beállítanod: tudom ajánlani a RO-MAN vízszűrőt: én ezt vízvezeték-szerelővel köttetettem be.


Az így kapott vizet kell elegyíteni állott csapvízzel.

Ilyen vizet kéne használnod, és szerezz be erősebb szűrőt!

2013. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálam is volt ilyen halpusztulás idén tavasszal. Nem tudtam mi volt, annyit foglalkoztam a vízminőséggel, meg a többivel, hogy a legfontosabb dolog elkerülte a figyelmem: A fűtés elromlott. Ilyen régi hőmérő matricánk volt, ami már teljesen kifakult, vettük egy hőmérőt, és 19 fokot mutatott. A gurámik 25-26 fokot igényelnek, vettem is fűtést, és azóta nincs haláleset. Én is állított csapvizet használok, nincs bajuk tőle, itt nálunk 30 NK° a keménység, eddig nem jelentett problémát nekik, és elég magas a pH is, de ez sem volt gond nekik nálam. De lehet, hogy nagyon stramm halaim vannak :) Jól megvannak, szépen nőnek, meg minden. Csak, mivel nekem nincs külső szűrésem, ezért gyakrabban kell vizet cserélnem.
2013. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!