Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell egy olyan akváriumhoz...

Mi kell egy olyan akváriumhoz amit tele szeretnék ültetni növényekkel, a talajon, , fű" meg minden egyéb különböző és különleges vizinövényt szeretnék bele?

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Pl lilaeopsis fűnek.


Egy 45-50 literes akváriumba egy zsák pro soil talaj.

[link]


A tetejére meg úgy 30 Wattnyi fénycső, vagy 26W izzó.

[link]

2013. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát olyan igazi szép füvet erős fénnyel törpe nyövényekkel és co2 beoldással lehet csinálni nem olcsó de valami álomszép ha befüvesedik.
2013. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 1 éve indítottam a növényes akváriumomat, 72 literes. Most került bele a co2, ezzel már olyan 120-180 ezer között mozog a ráfordítás :/ Soha nem mertem pontosan kiszámolni :)

De megfelelő fényerősség, tápozás és széndioxid beoldás nélkül kizárt, hogy szép gyepet csinálj. És ez sajnos sok pénz.

2013. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, de a lilaeopsis jobban bírja CO2 nélkül, mint a többi gyep, persze lassan nő, és ha sok kell akkor sokat kell venni belőle.
2013. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Echinodorus tenellus is elvan nélküle.
2013. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!