Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ugye az ammónia oxidáló...

Pendulum92 kérdése:

Ugye az ammónia oxidáló baktériumok elpusztulnak pár óra alatt táplálék és oxigén hiányában. A baktériumkultúrás löttyökben hogyan képesek rávenni a gyártók a bacikat, hogy életben maradjanak? ( gondolom betokosodott állapotban)

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de láttam olyan embert, aki baktérium kapszulákat keresett, ami neki nagyon bejött, mert állítólag nagyon átlátszó lett tőle a vize. Én meg csak néztem. Kapszula nélkül is átlátszó a víz. Nem?

Szerinted a kapszulában lötty van? Mért nem folyik ki? Én nem tudom.

2013. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Működökhet a kapszulás dolog is simán, csak az elvet nem értem. Olvastam olyat is, hogy egyes ilyen szerek csak tápanyagot biztosítanak a baktériumok számára. Akkor meg nagy átverés az egész.


A jobbak meg állítólag baktériumcsírákat tartalmaznak. Nem tudom hogy csinálják.

2013. nov. 11. 09:12
 3/6 Platypus ***** válasza:

A bacikultúrákban főleg nitritoxidáló bacik vannak. Az ammóniaoxidálók adagolására nincs igazán szükség, mert elég gyorsan szaporodnak. Kivéve persze ha a nagyokos egyszerre rak 20 halat a vadiúj 50 literesbe, de azon a lötty sem segít.

Valahogy elérik, hogy a bacik nagy százaléka betokosodjon. Talán fokozatosan vonják meg a kaját tőlük, vagy ilyesmi.

Egyébként sok készítményben még csak nem is a megfelelő bacifajok vannak, így kb semmit sem érnek.

2013. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Indítani fogok egy kicsi garnélás-növényes akváriumot. A 72 literes akváriumom ugye már beállt, a külsőmben pedig van egy csomag siporax mini a nagyok közt. A kicsit pedig át akarom rakni a 9 literes akvárium akasztós szűrőjébe.

A nagy akvárium Kecskeméten van, a kicsi Szegeden lesz. Hogyan tudom elérni, hogy a baktériumaim nagy része túlélje az utazást?(kb 1,5-2óra)


Hűtés segít esetleg?


Vagy rázogassam, hogy mozogjon a víz? :D

2013. nov. 11. 17:31
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy sok löttyben nem is valódi baktériumfajok vannak. Konkrétan nem vagyok vele tisztában, hogyan gyorsítják a baktériumállomány elszaporodását ezek a készítmények, valójában a benne lévő plusz adalékok szerepével sem. Olyat is olvastam már, hogy a Nitrivecben valami lávakőszerű, porszerű törmelék van leülepedve, ezért kell rázni percekig, mint a hülye. Hogy igaz-e és mire jó... jó kérdés. Hát nekem, mikor kifogyott, én az alján nem találtam semmit.
2013. nov. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha berakod pár liter vízbe és néha rázogatod nem lesz baj.
2013. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!