Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Endler guppy tartás?

Endler guppy tartás?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi van vele?Olyasmi mint a sima guppy, sok kell belőle mert társas hal meg legalább 50 lityósba tartsd.Elég igénytelen hal.
2013. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tényleg viszonylag igénytelen, de nem bírja ha sok az ammónia a vízben, heti vízcseréről ne feledkezz meg
2013. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na úgylátom nem nagyon van itt aki leírja neked hogy mit hogyan csinálj hát belevágok én.Az endler guppi tulajdonképpen már nanohal 30-40literben tartható szerintem 6os kezdőlétszámmal indíthatsz úgyis szapora azt mondják szerintem 40literben már engedheted vagy 12db ig a csapatot.Növényeket tegyél olyat amit elbír a fényed a szűrőre indenképp figyelni kell én ilyen akváriumba a legolcsóbb és leghatékonyabbnak a mattenszűrőt tartom veszel egy támla tm30as szivacsot középen kettévágod az két réteget egymásmellé téve az akvárium egyik oldalához teszed mögé meg veszel egy aquael fan minit ami visszanyomja a vizet tökéletes guppitartáshoz.Szerezz be még egy szülőketrecet ha kicsit lennének.A fűtés ilyen átlagos 24-25fok megfelel nekik is akváriumot fedd nehogy kiugorjanak.Etetni fagyasztott cyclopsal és vizibolhával alkalmanként kiegészítve száraz jó minőségű granulátumokkal.A vörös szúnyoglárvát és tubifexet mellőzd az semminek se jó...Hát nagyjából ennyi volna kb.
2013. nov. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

még van azért pár fontos dolog:

- sima guppikkal ne tartsd mert összeívnak

- a nőstények csipkedhetik egymást, ezért több nőstényt tarts, így talán eloszlik valamennyire az agresszió vagy csak hímeket tartassz, legalább nem szaporodnak el túlságosan

- csapvíz elvileg megfelelő lehet nekik, mivel az enyhén lúgos (ph: 7,5), valamint keményebb (15-20 nk) vizet szeretik, heti vízcseréről ne feledkezz meg. meg az aljzatporszívózásáról sem. hőfok: 25-27 fok jó nekik

-sűrű növényzetet kedvelik, jöhet felszínen úszó növény is

-szeretik a tiszta, mérgezőanyagoktól teljesen mentes vizet.

2013. nov. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
minimum 50 literes akvárium
2013. nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
csak úgy kiváncsiságból.. mitórténik ha összeívnak???
2013. nov. 12. 14:49
 7/7 anonim ***** válasza:
keverék lesz
2013. nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!