Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi ledes fénycső?

Akváriumi ledes fénycső?

Figyelt kérdés

Az akváriumhoz szeretnék egy ledes fénycsövet.

17 vagyok nem értek ehhez.Van a fénycső mint ez: [link]

A végén van az a két pöcök.:D

Na és akkor még mi kell hozzá?Vagy ,hogy működik ez?



2013. nov. 11. 16:59
 1/2 reptoid ***** válasza:

1 db mágneses vagy elektronikus 18 W-os fojtó

2 db t8-as foglalat

ha mágneses fojtót veszel, akkor kell egy gyújtó is

rézvezeték

rézkábel

dugvilla, esetleg kapcsoló, ha kapcsolgatni is szeretnéd

2013. nov. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 reptoid ***** válasza:

Azt írja, hogy 18 W-os fénycső HELYETT. Ebből nekem az jön le, hogy otthon korábban megvan a helye a régi fénycsőnek, de ide be lehet rakni egy korszerűbb csövet. Valószínűleg mindenféle átalakítás nélkül.


Mindenesetre én nem vennék ilyet. Több, mint 3000 Ft, enyniből vehetsz pár évre elég sima fénycsövet. Ha mágneses fojtóval hajtod, és a takarékosság miatt nézted ki ezt a 9 W-ost, akkor úgyis felejtős, mert a mágneses fojtó rengeteg áramot pazarol. Egy elektronikus meg elég drága, soká hozza be az árát.



Szóval én inkább vennék a helyedben egy sima pár száz forintos 3 sávos fénycsövet. Az elektronikus fojtón meg elgondolkodhatsz, de a fénycső árához illetve a kis teljesítményhez vetítve szerintem az is nagyon drága.

A foglalat, gyújtó, vezeték ilyen százforintos tétel, nem nagy összeg.

2013. nov. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!