Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez igy jobb lesz a halacskaimn...

Ez igy jobb lesz a halacskaimnak? (aranyhalak)

Figyelt kérdés
Szoval van ket aranyhalam 50 literben de kapok karira majd egy x2 akkorat...jo szurest is megoldom!!! Szoval az ugy jo lesz? Es mikre kell oda figyelnem hogy sokaig eljenek?? Leginkabb Hable válaszat varom mert rajongoja vagyok hogy ilyen sok mindent tud az akvarisztikarol!!! Persze mas valaszt is varok!! Koszi! :) 11L
2013. nov. 11. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha már kapsz 100literes akvit szerintem jobb lenne 150literes nem sokkal drágább viszont ha már veszel akkor normálisat vegyél az akvárium nem drága ha nem akarsz nagy növényezést világítás se kell nagy cucc viszont a jó szűrés aranyhalakhoz azért remélem tudod hogy nem 10e ft hanem ha magad csinálod is 20 ha nem 40e viszont pozitivum hogy a 150literesbe még 2t vehetsz mert abba 4 elfér már.A vizet nem szabad engedni nagyon melegre nyáron redőny lehúz nem nagyon engedjük be a meleget és ventivel hűtheted akvijukat.A jó minőségű kaja is fontos én most így hirtelen em tudom aranyhalaknak mi a legjobb de majd hable kolléganő elmondja neked hogy ő is segítsen :)Jó látni hogy vannak mégitt rajtam kívül fiatal kollégák/kolléganők.
2013. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem hablenak hanem a tengerijének vagyok a rajongója egyszer ellopom ha alszik :D Persze ő is jó válaszokat ad :D
2013. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Koszi az aranyos valaszt!!:) nagyon feltem mit mondtok mert elso kerdesem itt es hat lattam durva valszokat!! Megfogadom a tanacsod ahogy tudom mar leginkabb csak a hely hatarol be!!! Nyaron meg itthon a klima szoval azzal nem lesz gond!!!:)
2013. nov. 11. 21:14
 4/15 Pendulum92 ***** válasza:
100 liter is necces, inkább 200 kéne, de méginkább egy kerti tó. Az aranyhal baromi nagyra nő. Ha jó szűrésed lesz és megnő a 100 literesedben, akkor a hely lesz neki kicsit szűkös.
2013. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Majd lehetseges hogy megtudom oldani hogy egyszer egy tóba legyenek de biztos nem hagyom hogy rossz sorsuk legyen!!! Koszi neked is a valaszt!!:) annyi meg hogy tudtok linkelni jo szurot??
2013. nov. 11. 21:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a rajongást, de aranyhalat még nem tartottam.

Csináld ahogy mondják. A melóhelyemmel szemben a könyvelőknél van egy 300 literes, ami félig van vízzel. Ki nem ugranak belőle, ott vannak évek óta kb 150 liter vizük van, abban 3db ilyen kicsit nagyobb mint 10 centis halak vannak. Szerintem vizet se cserélnek benne soha, vagy csak az algát nem törlik le az üvegről, mert elég ronda az akvárium, de még élnek a halak. Enni biztos kapnak mert jó dagadtak. Tehát erről nem sokat tudok mondani. Kb ennyit :D

2013. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen szűrő van benne, lehet hogy majd megnézem, de nem biztos hogy azt kéne leutánozni.
2013. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Koszi!! Koszi hogy te is irtal nagyon orulok!!!:)
2013. nov. 11. 21:43
 9/15 Pendulum92 ***** válasza:

Sajnos ha jót akarsz a halaidnak, akkor inkább nem tartod őket se 50l-ben, se 100l-ben. Ez a véleményem, sajnálom. :/


Baromi jó, drága szűréssel, ami legalább lesz 20-30 ezer egymagában megnőnek esetleg, de akkor meg már az akvárium lesz kicsi nekik. Sehogy sem jó!

2013. nov. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen az aranyhal sajnos ilyen én a helyedben elajándékoznám valakinek akinek van kertitava abba és abba a 100literesbe amit kapsz annyi sok szép és nagyon vicces viselkedésű halat lehet tartani hogy tuti találsz te is mert ez az aranyhal végülis nem is akváriumba való mondjuk meg a tutit.
2013. nov. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!