Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a megoldás? Hiába tettem...

Mi a megoldás? Hiába tettem fekete papirt az akvárium falaira mégis tükröződik és néhány halam állandóan a tükörképnek uszik.

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 13:28
1 2
 1/14 Pendulum92 ***** válasza:
Nem fényes maga a papír is? Próbálj mattot tenni. Nekem pl tiszta zöldalgás, csak a frontüveget takarítom. Nekem tetszik, és így egyálalán nem tükröződik.
2013. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Platypus ***** válasza:

A fekete papírtól pont hogy jobban tükröződik, de itt nem az lesz a gond. A halak féloldalról látják tükörnek az üveget, nem szemből, ahogy te is. Ha szemből nézel egy akváriumba, az első és a hátsó üveget szép átlátszónak látod, az oldalüvegeket viszont tükörnek.


Tipikusan akkor szoktak a halak az üvegnek úszni, ha az igényeikhez képest túl kicsi akváriumban vannak.

2013. nov. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kicsi az akvárium, és csak 3 hal csinálja. 10 db 4 cm hal van benne 130 literre.
2013. nov. 12. 14:13
 4/14 A kérdező kommentje:
Várok további megoldási lehetőséget. Viszont köszönöm a két választ.
2013. nov. 12. 14:15
 5/14 anonim ***** válasza:
milyen halakról van szó?
2013. nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Furcata. Most hoztam még ötöt a meglévőkhöz azokból csinálja három./4 napja/
2013. nov. 12. 15:58
 7/14 Platypus ***** válasza:
Ez akkor stresszviselkedés lesz. Valamiért nem érzik biztonságban magukat. Nekem wernerik vannak, és akkor hagyták abba a bujkálást, amikor az egyik növényem túlnőtt és felfeküdt a víz tetejére. Azóta békésen úsznak az összes szinten. Egy próbát szerintem nálad is megér.
2013. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lehet matt fekete hátteret is csinálni, csak kicsit bonyolult. Veszel 2mm-es sikodur lemezt, ráragasztasz matt fekete öntapadós fóliát és berakod az akváriumba belső háttérnek. Havonta egyszer kiszeded lemosni, nehogy mögötte megteremjen valami.


Na de inkább vegyél valamilyen úszó növényt. Ha nincs a boltban, pár szál hínár is jó az mindenhol van, csak feldobálod a víz tetejére, hátha attól biztonságosabban érzik magukat.

2013. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitségeteket.
2013. nov. 12. 19:11
 10/14 anonim ***** válasza:

"Hiába tettem fekete papirt az akvárium falaira mégis tükröződik"

Pont hogy a feketétől tükröződik. Hol voltál fizikaórán? Gyöngyöt fűztél?

Meg lehet oldani hogy ne tükröződjön, de hagyjuk is...

2013. nov. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!