Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10l-es akváriumba milyen...

10l-es akváriumba milyen szűrőt tegyek/készítsek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
10 literben max néhány növényt tudsz tartani, oda meg felesleges a szűrés. Napi vízcsere, és kész. Egy ilyen pici akiban még egy nagyon gyenge szűrő is olyan, mint a cunami.
2013. nov. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 cli_hlt ***** válasza:

Igen, az egyik lehetőség cserélés, illetve figyelj oda, hogy ne rakj bele sok kaját, amit otthagynak a halak/csigák/rákok.


Ilyen kicsibe is találni kis szivacsszűrőket, amiket levegőztető hajt, és egészen szelídek. Ezek is összeszednek ám sokmindent, és még levegőztetnek is. Ha találsz jó méretűt, akkor megspórolhatsz vele néhány cserét ill. az ezzel járó stesszt az állatoknak.

2013. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pendulum92 ***** válasza:
Én a következő hetekben fogok készíteni egy 9 literes garnélás növényest. Én egy atman hf0100-ast szereztem be a célra. 50l/h-s.
2013. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10 literben halakat ne tarts!
2013. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
talán még gerincteleneknek is kicsi
2013. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 cli_hlt ***** válasza:
Törpe razbora, meg néhány red cherry garnéla, egy kis anubias elfér benne.
2013. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valószínűleg egy szivacsszűrő lesz meghajtva légpumpával. Amúgy meg egy-két nano hal lesz majd benne.

2013. nov. 15. 14:17
 8/9 anonim ***** válasza:
1-2 nanohal? viccelsz? minimum 40 literes akvárium kell neki, és minimum 8 egyedet kell tartani, mert szigorúan rajhalak. 30 liter alatt gerinces állatot tartani törvénytelen amellett, hogy állatkínzás. max. pár napig maradnának életben
2013. nov. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pendulum92 ***** válasza:
10 literbe szerintem sem kéne már hal. Garnélának elég lehet még viszont, én is fogok tenni.
2013. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!