Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Előtéri növény, ami megmarad...

Pendulum92 kérdése:

Előtéri növény, ami megmarad low tech akvériumban is?

Figyelt kérdés
Olvastam egy akvakertész fórumon, hogy pl. valaki low techben csinált HC gyepet. Vannak még ilyen növények, amik alkalmasak lehetnek erre?
2013. nov. 12. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Hemianthus micranthemoides

Hydrocotyle Tripartita Japan

Anubias nana petite

Monosolenium


A HC-t elég nehéz életbentartani víz alatt, olyat olvastam, hogy valaki kálium-nitrátot adagolt neki.

[link]

2013. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez tetszik a legjobban: Hydrocotyle Tripartita Japan
2013. nov. 12. 22:54
 3/8 reptoid ***** válasza:

A hétvégén telepítem be a sajátomat, ha minden igaz. A világítás kicsit több, mint 0,5 W/l lesz, de elég nagy a vízoszlop, szóval szerintem inkább lowtech lesz, még a co2 ellenére is. Kicsit meg vagyok most lőve, mert az összes növény, amit kinéztem, mind egyszerűen tarható, akkor meg minek perzseljem őket, de akkor meg minek a táp meg co2 stb.

Na mindegy, a lényeg a lényeg, hogy lehet beültetek az aljára egy adag parvulát, aztán meglátom, hogyan muzsikál. Ha nem sürgős a dolog, akkor majd beszámolok, hogy mi lett vele :D

2013. nov. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy szerintem 0,5 w/l-hez, magas vízoszlophoz teljesen felesleges a co2 gáz adagolása. Ilyenkor még a carbot szokták javasolni.
2013. nov. 12. 23:19
 5/8 reptoid ***** válasza:

Nem is tervezem jelenleg :)


Volt egy elképzelés korábban, de azóta változott, mondjuk a szekrényben elfér :D

2013. nov. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hydrocotyle Tripartita Japan


hát nekem a 26Wattos izzó úgy 40centi magasról világította és úgy megmaradt, nőtt. Kis aranyos növény. először a lilaeopsis fűszálak közt találkoztam vele, aztán elkezdtem keresgélni, hogy az mi lehet.


Hydrocotyle-ből utána tartottam 3 félét, mert van ez 3 méretben.

hydrocotyle leucocephala volt a legnagyobb, annak vagy 2-3 centis levelei voltak, kifutott az akváriumból is, kint is tud élni, bent is, az jó.


Aztán volt a hydrocotyle martina, na az nem volt jó, az a közepes méretű, nagyon lassan nőtt, alig.


És volt a picike aranyos Hydrocotyle sp. Japan, még ezen a néven vettem, de ez ugyanaz mint a Hydrocotyle Tripartita Japan, ez nőtt aránylag gyorsan. Főleg mikor CO2-ztem, beterítette az egész akváriumot. De anélkül is megmaradt. Azért ezt merem ajánlani. Szép világoszöld.

2013. nov. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hydrocotyle szereti a panzi aquaplantot.

Lehet, hogy más is jó neki, azt nem tudom.

De ha sárgul egy-két levél, panzi megoldja.

2013. nov. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 vizipityu ***** válasza:

Előtérinek low-techbe jó lehet még:

Echinodorus Tenellus

Marsilea Hirsuta

2013. nov. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!