Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok nekem segíteni...

Woodoo001 kérdése:

Tudnátok nekem segíteni -külső szűrővel kapcsolatban? Van egy hasznos térfogatát tekintve kb.49 literes akváriumom (ha az aljzatot leszámítom -kb.4 cm - akkor 43 liter körüli vízmennyiség marad, bár lényegében az aljzat is egyfajta szűrendő közeg).

Figyelt kérdés

Külső szűrőt szeretnék hozzá, igazából utánaolvasva TetraTec felé hajlok. Relatíve alacsony ár, tudtommal megbízható és halk, garancia, átlátszó csövek, stb.

Növényeket és kb. annyi és olyan halat tervezek, amennyit ekkora térfogat felső határon elbír. Véleményetek és tapasztalaitok alapján elég lenne ekkora mérethez és ilyen paraméterekhez az EX400?

Tudtommal alsó töltet maradna, fentinél csere egy liter Siporax-ra, tovább nem is kell lefojtanom. Elvileg így a megadott 400 l/h-ból kb. 60% marad meg, ha jól tudom. Szeretnék megfelelő áramlást és szűrést, tiszta és élhető vizet + ne (nagyon) hagyjon zavaró mulmot... -reális az elképzelésem? :)

Gondolkodtam DIY szűrő építésén is, nézegettem is, tervezgettem is, de vhogy megakadtam...



2013. nov. 13. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy megmarad e a 60%, az kérdéses, ha jól beérik, akkor nem biztos.

De ettől még elegendő lesz az áramlás, ilyen méretű akváriumba tökéletes választás.

Házilag is összerakható, igaz kell egy kis barcsák rutin hozzá. DIY-ből én ekkorához zárt rendszerűt csinálnék.

2013. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
...a mulmot meg időnként úgy is porszívózni kell, mert sok növény mellett az aljzaton nem olyan durva az áramlás.
2013. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és hasznos választ!

Persze, minél jobban beáll, annál inkább csökken az átfolyó víz mennyisége -lényeg, hogy maradjon elég áramlás.

Elviekben lenne a heti- kétheti kb. 30%-os vízcsere -azzal egybekötve gondoltam, hogy a víz leszívásakor megoldom a mulm leporszívózását is... + ha jól tudom olyan havonta érdemes azért "átmosni/ öblíteni" (a leeresztett akváriumvízben) a szivacsot, stb.!? Elég havonta csak a szivacsot gondolom, a siporaxot és a gyári kerámiát pedig csak ha már nagyon beállt? Persze óvatosan, hogy bacik maradjanak kellő számban...

Felső tartály tartalmát úgy ahogy van cseréljem ki Siporax-ra? Se perlonvatta, semmi?

DIY-ből zártat terveztem -és őszintén pont a relatíve könnyű szétszerelhetőség és egyben mégis a szivárgásmentesség megoldása volt az, ami elriasztott. Békapánt a legjobb megoldás talán, de volt akinek letört, stb...

2013. nov. 13. 20:31
 4/10 YourDestiny ***** válasza:
Teljesen jó lesz a 400-as ezzel a felállással. Nem túl nagy a szűrőtérfogat, így nem lesz lezabálva túlzottan a teljesítmény, 1 lityó Sipo pedig bőven megszűr ennyi vizet.
2013. nov. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Én is erre a következtetésre jutottam, hogy így még azért áramlás is marad bőven, a biológiai szűrés pedig szinte a maximális lesz, amit ebből a párosításból ki lehet hozni... :)

Ki mire és hogyan cseréli le a gyári tölteteket? Persze tudom, hogy típusonként eleve változó a kosarak száma és a tölteteik, stb.!

400-asnál a felső kosárba a Siporax-ra perlonvatta sem kell? Túlzottan lefojtaná, gondolom... Viszont elvileg pont az felel a nagyon apró szennyeződések kiszűréséért, mielőtt a víz újra az akváriumba kerülne... Nem fog ettől hamarabb eltömődni a nyomóág?

2013. nov. 14. 18:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell perlon.

A biolabda se kell. Ahelyett kell a sipo.

2013. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
...biolabda max az ülepítőbe legalulra.
2013. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm #6!

A 400-ban felülre kell a Sipo, az teljesen kitölti, alul gyári kerámiagyűrű van, ami elvileg ugyan úgy jó ülepítésre, szóval az alsóhoz szerintem (is) felesleges hozzányúlni!

2013. nov. 16. 18:53
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Az ülepítő részre gondolt az alsó kosár alatt. De nem muszáj, én kidobtam mindkét szűrőből.
2013. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az ülepítőre gondolt, csak arra fel írtam, hogy a 400-asban nincs biolabda, a 600-asban már van... Ott a plusz ülepítés lenne a lényege + h jobban lelassítsa az áramlást, gondolom...
2013. nov. 16. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!