Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kérhetnék egy kis segítséget...

Woodoo001 kérdése:

Kérhetnék egy kis segítséget a Tetratec EX400-as külső szűrővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Olyan paraméterek érdekelnének, amelyeket sajnos nem találtam meg sehol sem neten, viszont az én esetemben igencsak fontosak lennének, hogy ki tudjam kalkulálni minden pontosan stimmelne-e az akváriumomnál...

Hogy egyszerűbb legyen, készítettem 2 ábrát, bejelöltem a kérdéses részeket, remélem tud valaki segíteni:

[link]

[link]


Elviekben maga a szűrő 26 cm magas, viszont mennyit emelnek még rajta a csapok? Úgy láttam a csapok csuklós kialakításúak, szóval pár cm-t lehet le-fel mozgatni rajtuk...?

A II. paraméter a szívó és nyomó ágnál gondolom azonos méretű - azért érdekes ez számomra, mert saját készítésű akvárium hátterem van és nem tudom "átérné"-e, vagy kicsit át kell max. alakítanom/ szabnom a hátteret...


Továbbá magáról a márkáról és konkrétan a termékről véleményetek és főleg tapasztalatok? Bármi érdekel pro és contra, tudjam mire számíthatok... :)

Aljzattal együtt kb. 50 liter hasznos térfogatú akváriumhoz szeretném, növények, halak...

A gyárilag javasolt akváriumméret: 10-80 literig,

Green Aqua által javasolt növényes akváriumméret: max.50 liter, szóval ha növényesből elviszi az 50 litert, akkor egy vegyes akváriumnak a "Siporax-tuninggal" pont ideális elvileg, mint áramlás mint szűrés tekintetében... :)



2013. nov. 13. 23:55
 1/9 YourDestiny ***** válasza:

[link]


A műanyag csövek átmérője minden Tetra modellnél azonos, csak a gumicső vastagsága nem. Nálam a csapok kb. 8 centit emelnek még a 700-ason, nem tudom, a 400-asnak kisebbek-e. A 700-asomon pl. kisebb, mint az 1200-ason.


Az második képen általad kiejlölt belső táv 6 centiméter.

2013. nov. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Norbig ***** válasza:
Nekem EX-600 van kb 1 éve van meg.Nagyon vigyázok rá,rendszeresen takarítom,úgy a rotort is kiveszem és kicsit lemosom meg a tengelyét is.Egy hangja sincs.Nagyon elégedett vagyok vele,könnyű takarítani,megfelelő méretű a szűrő térfogata is..Nálam 72L-ben üzemel és a víz kristály tiszta,az áramlás is megfelelő.Én csak ajánlani tudom.A 400-assal sem lesz gondod szerintem,50L-be megfelelő.
2013. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#1 -YourDestiny, köszönöm a linket, egyszer már megtaláltam - vagy két hete -, de akkor még csak olvasgattam a külső szűrésekről, stb., nem mélyedtem el benne ennyire + DIY-en törtem a fejem, most viszont elolvastam töviről- hegyire... Gratula a leíráshoz! :)

A "fülecskés" képeden jól látható, hogy ott nincs az általam feltételezett csukló a csapokon. Netes képek alapján úgy nézem az EX700-nál a "fülecske" a szűrőház legmagasabb pontja :

[link]

EX400-nál mintha kicsit alacsonyabban lenne, fene tudja... Olyan 33,6 cm magas a szekrényben a hely, ahová be szeretném tenni, ezért tökölök itt a centikkel :)

A 6 centiméter tökéletes, max. a nyomó ágnál kell kicsit módosítanom a háttéren, de megoldható sztem... Kiderül ha majd megjön a cucc... :)


#2 - Reméljük ,hogy így lesz, én (is) nagyon bízom benne... Szeretek én is hasonlóan vigyázni arra, ami az enyém! Ez így van rendjén... :)

Gondolkodtam én is a 600-on is, de sztem 50 literhez már nagyon le kellene fojtanom. Vagy hagynám, hogy jobban kiszedje a mulmot, stb. de cserébe az áramlás lehet kicsit sok lenne... Főleg a méret döntött, hisz az EX600-t nem tudnám "eldugni" + 50 liter a 400-nak is elég könnyű falatnak tűnik! :)

2013. nov. 14. 21:06
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
A 600-as se lenne erős, mert eleve nagyobb a szűrőtérfogat, ami mindig arányosan növekszik a teljesítménnyel. Így a fojtás is eleve nagyobb. De egyébként gond nélkül szabályozható a teljesítmény a kimenő ágon lévő csappal, nincs semmilyen káros hatással a motora vagy annak élettartamára. Ha teljesen elzárod, elvileg akkor is folyamatosan kering a víz a szűrőben. Jól ki van okoskodva.
2013. nov. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na igen, több szűrőtöltet, nagyobb fojtás, ez jogos! Csak hát gondoltam a 2 teljesítmény között azért mégis 200 l/h a különbség... :)

Néztem is hogy a 400-ast 10 és 80 liter között ajánlják -és vhogy mertem remélni, hogy 10 literben sem centrifugaként működik... :) Persze ezért van rajta a csap eleve, de pont attól "tartottam", hogy a nagy visszafojtás és leszabályozás azért csak megterheli a motort, stb. -de ahogy olvasom tényleg ki van ez okoskodva rendesen! Elgondolkodtató...

2013. nov. 15. 18:19
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Csak ne a bemenő ágon szabályozd. Az mindig legyen teljesen kinyitva, mert a szűrőnek gyenge a szívóereje.
2013. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem , eszemben sem volt -sejthető hogy elég gyenge a szívóteljesítmény, hisz eleve mindenütt az volt írva, hogy a mulmot kisebb-nagyobb mértékben szedi csak ki...

Most épp egy általad leírt talajporszívón gondolkodom, hogy ha majd marad is bent mulm megoldom azzal, vagy valami hasonlóval...

Találtam a Fressnapf-ban is gyári talajporszívót, 900-ért -egész jó!

Sőt, a Hydor termékekre 50% kedvezmény van, de már csak Prime 30-asuk volt, 27-ért (bár ahogy most nézem, neten is megkapod kb. ennyiért).

De a Prime 10-es állítólag valami 12 körül volt így, fel is hívták a többi Fressnapf-ot, de 10-es már sehol sincs...

2013. nov. 16. 18:28
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
A mulmozás nem jó példa, mert minél több vizet nyom a nyomóág, annál több is töltődik utána. Éppen ezért tesszük minél lejjebb a szűrőt, hogy legyen utánfolyás bőven. Szív az mulmot azért, ha jó helyen van a szívócsonk.
2013. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, legalább ebből is tanulok!

A 400-as elvileg beférne a szekrénybe, így kb. 30 cm-t kellene emelnie a pumpának.

Ha a 600 mellett maradok, akkor az akvárium szekrénye mellé tudom tenni, így a motortértől kb. 1 métert kell felnyomnia, (1,2 m emelési magasság a max.) és akkor így az utánfolyás is jobban meglenne...

A nagy kérdés, hogy szerinted esetemben érdemesebb lenne lefojtani a 600-ast vagy maximumon járatni a 400-ast? :)

Amúgy a 600-nál a plusz kosárba mi lenne ideális?

2013. nov. 16. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!