Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélások! Milyen rákocskát...

Garnélások! Milyen rákocskát szeretnék? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Ma már agyonkérdeztem magam itt az oldalon, de szeretnék minél hamarabb és minél jobban átgondolva garnélázni.

54 literes akváriumot néztem ki, a rákokon kívül max 4-6 kishal lenne benne és 2 csiga. Úgy tűnik eheim 2008-as szűrővel lenne felszerelve.

De a fő kérdés, milyen rákot szeretnék. Az tuti olyat,amelyik tartható csapvízben, nem igényel extra meleg vízet (fűtés azért lesz), és nem kényes és nem is szapora.

A bajom a minikkel, hogy nagyon szaporák, én pedig képtelen lennék szelektálni köztük, az lenne a vége, hogy egymás után szerezném be az aksikat, a férjem pedig elmenekülne, vagy belefojtana.

Gondoltam az AMANO-ra, mert az ugye nem szaporodik, ellenben elég kényes.

Kedvencem a NARANCS TÖRPERÁK, szívem csücskei, de agresszívak, ezért 1 hím-1 nőstény felállásban tarthatnám, de mi van, ha szaporodik? Lehet esetleg két lányt tartani belőlük, vagy az kínzás? El lehet ajándékozni a szaporulatot, van rá érdeklődés szerintetek?

Illetve a kis halacskák stresszelhet egy mini garnéla populációt annyira, hogy visszafogják magukat szporodásügyileg?

Köszi, ha segítesz.



2013. nov. 14. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Tartsál rilit, meg sakurát. Ha nem eteted nem szaporodik.
2013. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha nem etetem, meghal...

Vagy mit jelent ez? Kevesebb kaját kell nekik adni, akkor boldogtalanok, diszkomfortos az életük és nem szaporodnak?

Nem kínzás?

2013. nov. 14. 20:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Lhet, h hülyeség, de gondoltam arra, hogy direkt a hibridekre hajtok és rc tartok, mondjukblue pearl-lel ésakkor egy idő után nincs szaporulat. :)
2013. nov. 14. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet hogy nem lesz szaporulat, nem lehet előre tudni. Ha jól érzik magukat akkor szaporodnak.

Ha nincs elég kaja élnek, tudnak enni algát is a mohákról, ha van fény, de persze kínzás, mert elfogynak idővel így.

2013. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hable:

Az amano-t egyáltalán nem ajánlod?

2013. nov. 14. 21:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Hable ajánlaná, ha nem lenne kitiltva. :(
2013. nov. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
HABLE-t a népnek! :)
2013. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:))

De miért tiltották ki?

És miért pont most, mielőtt ajánlotta volna az amano-t?!

Ő az akvafarmos, nem?

2013. nov. 14. 23:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!