Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 4 tő fordos vízikehelynek...

4 tő fordos vízikehelynek szétmállott minden levele és szára egy éjszaka alatt. Miért?

Figyelt kérdés

Volt belőlük 4 tő, mindegyiken vagy 6 több mint fél méteres levél, új hajtások is. Szépen nőttek, majd egyik reggelre azt láttam, hogy a levelek, (valamelyik nagyon, valamelyik kevésbé) szétmállottak, olyanok voltak mint valami szakadt rongy. Mikor kivettem őket, akkor a pár még megmaradt levélnek pedig olyan tapintása volt, mintha kiszáradtak volna. De hát ez a vízben ugye elég furcsa...

Valakinek volt már hasonló bármilyen növénnyel?



2013. nov. 16. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A crypto fajok ilyenek a hirtelen vízminőség változás okozza nem történt nagy vízcsere vagy valami áramszünet?
2013. nov. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem is szétmállott nyáron az egész hólyagos állományom. De az a meleg miatt volt. Itt is valami hirtelen vízértékváltozásra tippelek.
2013. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 16. 15:01
 4/4 Platypus ***** válasza:

Beckett Cryptoval jártam így. Úgy szétmállott, hogy csak a hűlt helyét találtam az akváriumban, a maradékot eltakarították az algázók. Később újra kinőtt gyökérről. Nálam nem volt semmi hirtelen változás, ellenben szépen lassan kritikussá vált a tápanyaghiány.


A jelenség amúgy a Cryptok szokása, Crypto olvadásnak vagy rohadásnak hívják. Más akváriumi növény nem csinál ilyet.

2013. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!