Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy csőnek plant a neve...

Ha egy csőnek plant a neve akkor ugye az nem 6500k hanem kevesebb és csak szépséget növeli fotoszintézisben nem segít?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 21:32
 1/6 Platypus ***** válasza:
A növényes csövek színhőmérsékletét nem érdemes nézni. Van belőle 2700K és 8000K is. A fotoszintézishez mindegyik jó fényt ad le, ezért plant csövek, de fényerőben annyival gyengébben a 6500K-snál, hogy nem éri meg használni őket.
2013. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 reptoid ***** válasza:

Ez csak egy fantázia név, ha gyártanék fénycsöveket, én is ráírhatnám, hogy plant. Aztán vagy jó, vagy nem :D

A spektrum karakterisztikája dönti el, hogy mennyire hasznos a növényeknek. A színhőmérséklet meg inkább nekünk, hogy milyen színben látjuk az akváriumot. Én mondjuk láttam 6500 alatti meg feletti színhőmérsékletű plantosnak hívott csövet is.

2013. nov. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert az általam nézett lámpába 1 6500kelvines és egy plant cső van ami nincs bövebben kifejtve hogy milyen.
2013. nov. 16. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet annyi, vagy több, kevesebb, sokféleképpen össze lehet rakni.


A fotoszintézisben pedig nagyon is segít, hiszen pont az ilyen plant nevűeket rakják úgy össze, hogy direkt növényekhez, hogy segítse a fotoszintézist.


Az szintén nem befolyásoló tényező, hogy lumenben gyengébbek mint egy semleges 6500-as, mert ami fényt leadnak, az viszont koncentráltan magasabb arányban tartalmaz olyan (vörös és kék) részeket, amit a növények hasznosítani tudnak.

Tehát csak a szem számára gyengébbek, a növények számára legalább olyan erősek, vagy még erősebbek, mint a napfényesek.

A napfényesekben van egy jó nagy adag zöld rész, ami a fényerő nagy részét adja, egy növény viszont ezzel semmit nem tud kezdeni.

2013. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

...csak nem az odyssea?

Mert annak a plant csöve állítólag eléggé algásít. Megéri kicserélni valami más növényesre, vagy egy ugyanolyan sima napfényesre, mint a másik.

2013. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem már egy másikat néztem
2013. nov. 16. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!