Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zavaros víz az akváriumban?!

Zavaros víz az akváriumban?!

Figyelt kérdés
Tegnap, amikor feltöltöttem, még jó szürkés volt. Aztán szépen kitisztult, bár nem néztem pontosan, mennyire. Most vagy ugyanolyan, mint tegnap, vagy egy kicsit rosszabb. Ez azt jelenti, hogy az oldalán benézve úgy 10-15 centiig élesek a dolgok, aztán 25-30 centiig úgy olyan szürkés, később például a 60 centire lévő fűtőnek már csak a nagyon élénk színei (l. fehér ill. az állapotjelző-lámpa) látszódnak. Nem volt rajta tető, mert a csövek helye még nem volt beszabva rá, ezért én a porra gyanakszom. De nem tudom, a felülső világítástól úgy látszik, mintha valami füst gomolyogna odabent, de alig láthatóan. Szűrő: külső szűrő, oldalpolcos, 5 literes befőttesüveg, benne alul 0,75 liter biolabda, aztán 5 centinyi T30-as szivacs, majd 1 liter siporax, majd megint 5 centi szivacs. Akvárium 54 literes, csapvízzel kb. 24 órája feltöltve, azóta megy a 400 l/h-ás Hagen Elite Jet-Flo 75 szivattyú (mármint az oldalpolcosban). Aljzat U0-ás bazalt, benne van még 2 lávakő meg egy gyökér. Ennyi. Kitisztul? Tegyek bele valami finomabb szűrőanyagot? Esetleg más módszer? Írjatok! Előre is köszönöm a választ.
2013. nov. 18. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Várj egy napot, valószínűleg tisztulni fog. Ha nem, akkor marad a vízcsere.
2013. nov. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
100 százalékos vízcsere?
2013. nov. 18. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tegnap töltötted fel akkor az is akár, ilyenkor még nincs baci.
2013. nov. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben.
2013. nov. 18. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Egészen biztos a bazalttól.Valószinüleg feltöltési hiba. Én mindig teszek vizfeltöltés előtt egy keményebb állagu nylon zsákot és arra töltöm a vizet ugy, hogy nem éri végig az akváriumot. Igy két oldalt szépen lecsurog a viz anélkül, hogy felkavarná az aljzatot.A bazalt egyébként az egymáshoz dörzsölődő szemek miatt folyamatosan kopik. Közvetlen felette olykor látható pici homály, de nem minden esetben.
2013. nov. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:
Ha nem múlik el 1 nap alatt, akkor kapcsold le a világítást pár napra.
2013. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyjából már jó, lekapcsoltam a szűrőt egy éjszakára, mai még nem ölt meg semmit, reggel persze elég rosszul nézett i, reggel újra bekapcsoltam, aztán 8 óra múlva, mire hazaértem, szinte színtiszta lett...na jó, a másik végében kissé homályos a fűtő, de még egy napig legalább hagyom... mármint nem cserélem le a vizet.
2013. nov. 19. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!