Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 l-es akváriumot lehet-e...

Mitsu83 kérdése:

112 l-es akváriumot lehet-e ennyiből? (újrakezdő kezdő vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is 50.000Ft a max cakk-pakk amit szánni tudok rá! A halak a víz és a természet szeretete megvan illetve egy határozott elképzelés de a szakmai tudás sajnos hiányzik! Az elképzelésem: Egy 112 literes akvárium amibe bíborsügeret szeretnék tartni! 1 párt vagy 1 hímet és 3 nőstényt ha ez életképes. Egy Palacsinta algaevőt de ha ő nem társítható a sügerekkel akkor szeretném ha ajánlanátok valamit helyette ami karban tartja az akváriumot! (csigákat annyira nem csípem de ha azok kellenek elviselem) Növénynek 1-2 Anubias és 1 úszó májmohát szeretnék. Az anubiasról olvastam hogy ellenálló könnyű tartani a moha pedig tettszik :) illetve ha jól olvastam szaporodik is. Aljzatnak Én fehér homokszerűt szeretnék bár azt olvastam ez elég macerás szóval valami hasonló világos aljzat tettszene. Az hogy palát fa gyökerete szeretnék-e bele még nem tudom de hajlok a fa felé hogy legyen búvóhelye a halaknak illetve az algaevó is szereti. Na ennyit az elékpzelésről most jön a lényegi rész. Mivel szettet nem akarok venni így marad a válogatás. Rengeteg oldalt megnéztem de mivel nem tudom mit mivel így inkább kérdezek minthogy hülyeséget vegyek majd le kelljen cserélnem!

Akvárium : [link]

Szűrő: Tetratec belső szűrők - IN 800 PLUS 12w belső szűrő erre van keret egyenlőre majd idővel beruházok egy külsőre!

Fűtő: 100W-osra gondoltam JAGER fűtő 100 W vagy Tetratec HT 100

Világítás: Na itt vagyok a legnagyobb gondban mert erről fogalmam sincs :D Odyssea T5 világítások - DUAL 2x39 W T5 vagy QUAD T5 2x24W 6500K +növényes lámpa (a quaad most akciósan 15400 így hajlok felé) De nem tudom kell-e tető vagy jó ez a megoldás is????

Levegőztető: Valahol olvastam elég a szűrő is ha fodrozza a víz tetejét. Ez fodrozza?

Ha valamiből esetleg tudtok olcsóbbat ami használható vagy más márkát ami ugyanazt tudja mint amiket leírtam csak olcsóbb azt szivesen veszem. Illetve ha valamiből 1-2eFt-al lehet egy klasszissal jobbat venni az sem gond. Tudom kicsit hosszúra sikeredett de így ha egyszer elolvasod remélem nem kell 100-szor visszakérdezni :D


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. nov. 20. 00:56
 1/7 vizipityu ***** válasza:

Összeszedtem, hogy mennyire jönne ki:

Akvárium 112 literes (80x35x40): 8.900

[link]

Külső szűrő Eheim 2073 Prof III: 29.000

"Eladó Eheim 2073 Prof III külsőszűrő dobozaban fél év garival csövekkel,töltettel komplettan."

Világítás QUAD T5 2x24W 6500K +növényes lámpa: 15.400

[link]

Fűtő Roxin HT-1300; 200W: 1.190

[link]

Talaj: passz, de amilyet te szeretnél az szerintem nem lesz több mint 5.000


Ez így összesen max. 60.000 Ft. Ez egy tízessel több mint amit rászántál, viszont ebben normális világítás és bika külső szűrő (!!) is lesz! Inkább gyűjtsd össze ami még hiányzik jobban jársz. A szűrő nagyon, fontos 112 litert belső szűrővel nagy rizikó. Magadat kíméled egy külső szűrővel, hidd el.

2013. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 vizipityu ***** válasza:
Azt nem írtam, hogy a szűrő használtan lenne. Lehet akár más márkát is választani (pl.:atman). Ez újonnan lenne ennyibe vagy még talán olcsóbb is. Arra figyelj, hogy a legtöbb esetben a szűrőtöltetet cserélni kell valamilyen jó minőségű biológiaira (pl.: siporax, substrat...), illetve a szűrő teljesítménye 1000 l/h körül legyen.
2013. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:

112 liternél belső szűrőn ne nagyon agyalj, pláne nem sügérrel. Teljesen felejtős. Egy TetraTec EX700 22 ezer körül van jó helyről (akvariumshop.hu, plusz pár ezer a szűrőanyag (kimért Siporax az akvariumplustól).


Akvárium világítással és néhány kiegészítővel:

[link]


Kell még fűtő és dekoráció.


[link]


Ez így 50 ezer plusz dekoráció. Avagy cakk-pakk 60 ezertől olcsóbban tuti, hogy nem jösz ki. Ez teljesen biztos. A szűrésen meg ne spórolj, mert megbánod.

Aljzatot tudsz természetből is, bár sügérhez kvarchomok dukálna. Mondjuk azt tudnék adni, mert nekem felmaradt egy csomó a volt sügéresből, de én rossz helyen lakom :)

2013. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor ha jót akarok nem úszom meg a külső szűrőt! Na mindegy legfeljebb a halak érkeznek később! Amúgy is 2 hét mire beáll a víz ha jól olvastam ezt is! Az a 10eFT pedig megéri ha ez a külső szűrő annyival jobb! Használtan nem szertnék venni semmit mert nem értek hozzá. Még szétnézek a városban hátha van valhol a felsorotakból és indulhat is a móka! :D Még egyszer köszi a válaszokat!
2013. nov. 20. 12:16
 5/7 YourDestiny ***** válasza:

Hogyne érne többet egy külső szűrő, aminek sok literes tartálya van ahhoz, hogy szűrőanyagot rakj bele. Ahhoz, hogy valami biológiailag a vízen dolgozzon, szűrőanyag kell. Egy belső szűrőnek van egy pár decis parányi tartálya, ami legfeljebb mechanikai szűrésre vagy kiegészíésre megfelelő ekkora akváriumnál.


A víz, mire rendesen beáll, lesz egy hónap is. Persze a halak mehetnek két hét után, nem kell egy hónapig halkajával szórni a vizet.

2013. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na voltam bent a városban és a következőre jutottam.

112l-es akvárium üveg tetővel, Tetra 700-as külső szűrő, RESUN világítás (ebben nem vagyok biztos) Vízmelegítő, 52.000eFt-ra jött ki. Normálisak voltak szerintem jó is lesz. Netről sem tudok olcsóbban jobbat összeszedni a világítás ami nekem kevásnek tűnik de elfogadható még az is.! De mondtak egy olyat hogy ekkora akváriumba lehet tartani 5 pár bíborsügeret is. Szerintetek? Én lehet maradnék 1 hím 3 nőstény felállásnál. Vagy szerintetek ebbe kezdésnek miyen halakat tegyek? A vegyes akvárium nekem most nem jön be 1 max 2 fajtát szeretnék tartani (plusz alganyalók) és a sügerek felé hajlok erősen!

2013. nov. 20. 17:12
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Egy hímnél ne tegyél többet. Jól gondolkozol. Sügéreshez a világítást olyan 2x18 Wattra lődd be.
2013. nov. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!