Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két kérdés: A vasfát hány...

Két kérdés: A vasfát hány napig kell áztatni, mielőtt az akváriumba tennénk? 54 literre mennyi az optimális amano garnéla szám, ha nincsenek halak, csak csigák?

Figyelt kérdés

Még egy kérdés: Az amanoknak is szükséges a sötét aljzat (most 3/4 fekete, 1/4 világos)?

Nem akarom, hogy nyomorogjanak az amanok, de azt sem, hogy csapat hiányában rosszul érezzék magukat.


2013. nov. 20. 19:11
 1/5 Platypus ***** válasza:

A vasfát nem kell előáztatni. Azonnal elmerül, az első hónapokban ereszteni fogja a színét, de ez nem árt és elmúlik idővel. Amanoból minimum 5-öt érdemes venni, halak nélkül kétszer ennyi is elfér, vagy kombinálhatod őket törpegarnélákkal is, azokból rengeteg elvan az amanok mellett is.

A sötét aljzat igazán egy garnélának sem létszükséglet, az a fontos, hogy legyen sok árnyékos búvóhely is. Ha van menekülési útvonal, akkor nem stresszelnek a világos talajon sem.

2013. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szuper, én is 6 garnélára gondoltam.

Nem akarok halakat, mert olyan pici ez az akvárium, hogy nem lenne nagy élvezet nekik.

Akkor beteszem a vasfát, nem áztatom tovább.

Köszi a tanácsokat!

2013. nov. 20. 20:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Törpe garnélákat pedig nem tudnám hová rakni idővel.
2013. nov. 20. 20:57
 4/5 Platypus ***** válasza:
A törpegarnéláknál látványos különbség van a nemek között, ha csak nőstényeket veszel, akkor nem fognak szaporodni. Persze ha az amano tetszik, akkor azt kell tartani. Egy szép akvárium pár garnélával is szép, kár, hogy nem képviselik többen az álláspontodat.
2013. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A törpe amazonok tartásával úgy vagyok, hogy biztos azzal teljes a kis életük, ha párra találnak, szaporodhatnak, enélkül,az alapvető szükséglet nélkül csak én lelném örömömet a létezésükben, ők talán nem a magukéban... ez nem nekem való.

Igazi kis garnélás medencét rendeztem be nekik, nagyon tetszenek az amanok, a maguk egyszerűségével, most éppen nőnek a növények, beáll a víz, gyártom a bújókat.:)

2013. nov. 20. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!