Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak sorban a red...

Pendulum92 kérdése:

Miért pusztulnak sorban a red cherry-k?

Figyelt kérdés

Mondhatni viszonylag jártas vagyok az akvarisztikában, de most kipróbáltam a garnélatartást is.

Tegnap vettem kb 10 db-ot, egy 9 literes, növényes-garnélás akváriumba. A szűrés egy atman hf0100 egy csomag siporax minivel.

Már este is akadt 1-2 apatikus egyed, de mára már kb több, mint a fele elpusztult, a többi is csak ül egy helyben.


Szegeden vannak, talán a csapvizet nem bírják? A hőfok kb 20 fok, nincs fűtés.


2013. nov. 21. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát azért a garninak is több kell mint 9 liter, és még szaporodni is fognak. Valószinüleg nagy volt az eltérés a két viz között. Beszoktatás volt , vagy egyből mentek az aksiba?
2013. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
9 liter elég pár egyednek, a felesleg ment volna a 72 literesbe. A beszoktatás a halaknál megszokott, kb fél óra volt.
2013. nov. 21. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy belefutottál egy rossz szériába. Én az otokkal jártam igy sorozatban. Amióta a GA-ból hoztam a halakat és a garnikat nem volt elhullás. Bár nyilván aki messze lakik a GA-tól az nem ott fog venni.
2013. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még 1-2 tippem van: vízcserét a 72 literesben megszokva lég gyorsan hajtottam végre. Ugye ilyen kicsi akváriumban a zuttybele elég drasztikus vízértékváltozást is okozhat. Meg kell még szoknom a kicsi vízmennyiséget. Remélem a maradék rendbejön, nem festenek túl jól.
2013. nov. 21. 17:11
 5/8 Platypus ***** válasza:
Ha nagyobb, akár 5-6 nk eltérés van az eredeti vizük és a tiéd között, az már simán okoz tömeges elhullást. Ilyenkor nem fél óra, hanem minimum 2 hét az ideális beszoktatás.
2013. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hú, az lehetséges, mert szerintem akitől vettem, csapvízbe tartotta őket. Én meg feles ioncserélt-csapvízbe. Segít, ha most cserélem a nagy részét csapvízre lassan? Vagy már mindegy?
2013. nov. 21. 17:30
 7/8 Platypus ***** válasza:
Segíthet is akár. A keményből lágyba sokkal jobban megviseli őket, mint fordítva.
2013. nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ahogy betöltöttem a csapvizet, mintha élénkebbek lennének. Most jöhet a reménykedési időszak.
2013. nov. 21. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!